15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amber Glenn została pierwszą kobietą LGBTQ+, która wygrała mistrzostwa USA kobiet w łyżwiarstwie figurowym

Amber Glenn została pierwszą kobietą LGBTQ+, która wygrała mistrzostwa USA kobiet w łyżwiarstwie figurowym

Po raz pierwszy w swojej karierze Amber Glenn jest nią Mistrz USA w łyżwiarstwie figurowym.

W przeszłości kilkakrotnie stawała na podium zawodów krajowych, w tym zajmując w zeszłym roku trzecie miejsce, a jej ogólny wynik 210,46 wystarczył, aby ostatecznie zapewnić Glennowi złoty medal. Był to jej szósty występ na Mistrzostwach USA.

Zwycięstwo Glenn czyni ją pierwszą łyżwiarką LGBTQ+, która zdobyła tytuł kobiet w USA.

Susza olimpijska: Łyżwiarstwo figurowe kobiet w USA znalazło się na rozdrożu w obliczu trwającej od kilkudziesięciu lat suszy

„Bycie pierwszą otwarcie przyznającą się do tytułu mistrzynią kobiet jest niesamowite” – powiedziała Glenn. „Kiedy się ujawniłam, byłam przerażona i bałam się, że to wpłynie na moje oceny czy coś, ale nie obchodziło mnie to. W ciągu ostatnich kilku lat było warto, ponieważ liczba młodych ludzi, którzy czują się bardziej komfortowo w swoim środowiska na lodowisku.”

Od lewej druga miejsce Josephine Lee, pierwsze miejsce Amber Glenn i trzecie miejsce Isabeau Levito stają na podium Mistrzostw USA w łyżwiarstwie figurowym 2024.

Od lewej druga miejsce Josephine Lee, pierwsze miejsce Amber Glenn i trzecie miejsce Isabeau Levito stają na podium Mistrzostw USA w łyżwiarstwie figurowym 2024.

Srebro zdobyła Josephine Lee z notą 204,13 pkt, ale Isabeau Levito szła łeb w łeb z Glennem, który podążał za nim. Krótkie programy czwartkowe. Levitow siedział na pierwszym miejscu, wchodząc na łyżwy swobodne, a Glenn na drugim miejscu miał niecałe pół punktu straty. Żaden z nich nie dał w piątkowy wieczór najlepszego występu.

Chociaż Glenn była w stanie wykonać swojego potrójnego Axela na początku programu, w dalszej części występu brakowało kilku elementów, co kosztowało ją punkty.

Skrót meczu Iowa-Nebraska: Kaitlyn Clark straciła 38 punktów po zwycięstwie Hawkeye w koszykówce kobiet

„Po raz kolejny byłem na sobie zawiedziony, ponieważ wiem, że mogłem zrobić więcej i zaufałem sobie, że zrobię więcej w drugiej połowie” – powiedział Glenn. „Przejście od tego, czując, że mój sukces słabnie, do świadomości, że go osiągnąłem, było oczywiście mieszanką szczęścia. Nie dokładnie tak chciałem zdobyć swój pierwszy tytuł mistrza kraju, ale jestem niesamowicie szczęśliwy. Wdzięczny dla tego.”

READ  Jak oszałamiający home run Kyle’a Harrisona zmienił perspektywy Giants – NBC Sports Bay Area i Kalifornia
Łączny wynik Amber Glenn wynoszący 210,46 zapewnił jej złoty medal na Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym.Łączny wynik Amber Glenn wynoszący 210,46 zapewnił jej złoty medal na Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym.

Łączny wynik Amber Glenn wynoszący 210,46 zapewnił jej złoty medal na Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym.

Gdy Levitow przygotowywała się do zakończenia zawodów, pojawiła się dla niej szansa na zdobycie tytułu mistrzyni kraju drugi rok z rzędu. Jednak Levito miała problemy od początku jazdy na łyżwach, doznając dwóch upadków, które zakończyły się czteropunktowym odjęciem i zajęciem trzeciego miejsca.

„Ten wieczór wydawał się gorączkowym snem” – powiedział Levitow. „Próba obrony tytułu była bardzo trudna i myślę, że kiedy popełniłem ten błąd po raz pierwszy, w pewnym sensie mnie to obudziło”.

Isabeau Levito jeździ na łyżwach podczas ceremonii wręczenia medali kobiet, podczas której zdobyła brąz, podczas Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym 2024 w Nationwide Arena.Isabeau Levito jeździ na łyżwach podczas ceremonii wręczenia medali kobiet, podczas której zdobyła brąz, podczas Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym 2024 w Nationwide Arena.

Isabeau Levito jeździ na łyżwach podczas ceremonii wręczenia medali kobiet, podczas której zdobyła brąz, podczas Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym 2024 w Nationwide Arena.

Publiczność miała okazję zapoznać się z kolejnym fragmentem historii w ramach programu jazdy na łyżwach kobiet podczas wcześniejszego występu Mii Kalin. Choć nie stanęła na podium, 15-latka została pierwszą kobietą, która na Mistrzostwach USA bezbłędnie oddała poczwórny skok (umiejętność czterech obrotów, zwana także „poczwórnym”).

Podczas zawodów w Nationwide Arena Mia Kalin została pierwszą kobietą, która na Mistrzostwach USA oddała czysty poczwórny skok.Podczas zawodów w Nationwide Arena Mia Kalin została pierwszą kobietą, która na Mistrzostwach USA oddała czysty poczwórny skok.

Podczas zawodów w Nationwide Arena Mia Kalin została pierwszą kobietą, która na Mistrzostwach USA oddała czysty poczwórny skok.

Łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo figurowe i hokej: Zobacz zdjęcia z pierwszych Zimowych Igrzysk Olimpijskich sto lat temu

Krótki program dla mężczyzn

Ilia Malinin Postawił się w doskonałej pozycji do obrony tytułu mistrzowskiego w 2023 roku, zdobywając w piątek 108,57 punktu w programie krótkim.

Malinin zakończył rywalizację o prawie 20 punktów lepiej niż drugi łyżwiarz Maxim Naumov, który z wynikiem 89,72 punktu zapewnił największą przewagę w historii Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym po krótkiej części zawodów mężczyzn.

Pomimo braku quad Axela, co w 2022 roku umieściło Malinena w księgach rekordów, 19-latek nadal sprostał swojemu pseudonimowi „Poczwórny Bóg”, zdobywając jeszcze dwie umiejętności quad.

READ  Ze względu na Aarona Rodgersa Pat McAfee musi odejść od Jets QB

Najświeższe informacje od Akron: W wieku 29 lat zmarł były mistrz olimpijski i światowy w skoku o tyczce Sean Barber

„Niektórzy kibice, którzy tu przyjeżdżają, przylatują lub przyjeżdżają tutaj z daleka, aby zobaczyć, jak jeździmy na łyżwach” – powiedział Malinin. „Mamy dla nich wiele szacunku. Dla nas zrobienie dla nich wszystkiego, co w naszej mocy, to naprawdę sposób na pokazanie tego. „

Ilja Malinin ma prawie 20-punktową przewagę po programie krótkim mężczyzn podczas Mistrzostw USA w łyżwiarstwie figurowym w 2024 r.Ilja Malinin ma prawie 20-punktową przewagę po programie krótkim mężczyzn podczas Mistrzostw USA w łyżwiarstwie figurowym w 2024 r.

Ilja Malinin ma prawie 20-punktową przewagę po programie krótkim mężczyzn podczas Mistrzostw USA w łyżwiarstwie figurowym w 2024 r.

Jason Brown, były mistrz olimpijski i mistrz USA z 2015 r., był ulubieńcem publiczności wśród mężczyzn. 29-latek nie miał swojego najlepszego programu krótkiego w Columbus, ponieważ za upadek odjęto mu jeden punkt, co spadło na trzecie miejsce, ale weteranowi nieobce były wyboje na drodze, po swoim występie był pozytywnie nastawiony.

„Uwielbiam mistrzostwa USA” – powiedział Brown. „Za każdym razem, gdy wracam tu rok po roku, czuję się jak powrót do domu. Jeśli chodzi o mój występ, czułem się tam świetnie. Oczywiście nie jest idealnie zaczynać, wiesz, na tyłku, ale uwielbiam walczyć do końca”.

Jason Brown przygotowuje się do występu w programie krótkim mężczyzn podczas Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym 2024 w Nationwide Arena.Jason Brown przygotowuje się do występu w programie krótkim mężczyzn podczas Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym 2024 w Nationwide Arena.

Jason Brown przygotowuje się do występu w programie krótkim mężczyzn podczas Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym 2024 w Nationwide Arena.

Kolejne dwie imprezy, które pozwolą na zdobycie tytułu mistrza, to taniec na lodzie i występy w parach, oba z dłuższymi programami w sobotę.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w Columbus Dispatch: Łyżwiarka figurowa Amber Glenn jest pierwszą kobietą LGBTQ+, która zdobyła tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych