29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Julius Randle z Knicks zwichnął prawe ramię w meczu z Heat, w sobotę przejdzie rezonans magnetyczny: Źródło

Julius Randle z Knicks zwichnął prawe ramię w meczu z Heat, w sobotę przejdzie rezonans magnetyczny: Źródło

Źródło ligowe potwierdziło, że Julius Randle ma zwichnięte prawe ramię Sportowiec. ESPN jako pierwszy poinformował o diagnozie.

Dwukrotny All-Star doznał kontuzji pod koniec czwartej kwarty po zwycięstwie 125-109 nad Miami Heat. Gdy New York Knicks byli o krok od zwycięstwa, Randle skierował się do kosza, gdzie powitał go debiutant z Miami, Jaime Jaquez Jr. Jaquez próbował wziąć na siebie odpowiedzialność. Randall próbował go przeskoczyć, wysyłając potężną moc do przodu na ziemię. Dostał faul w bloku, ale upadł na prawe ramię, co było nie na miejscu.

Randle szybko wyszedł do szatni, nie oddał rzutów wolnych i nie wrócił na boisko.

Zapytany po meczu, czy martwi się kontuzją, trener Knicks Tom Thibodeau odpowiedział jednym słowem: „Bardzo”. W sobotę wieczorem Randle ma przejść rezonans magnetyczny. Następny mecz Knicks rozegrają w poniedziałek z Charlotte Hornets. Nadal nie ma informacji na temat harmonogramu powrotu Randle'a.

„To facet, który potrafi wszystko rozegrać i to właśnie w nim kochasz” – powiedział Thibodeau. „To wojownik. Więc za każdym razem, gdy ktoś wróci, wiesz, że to coś. Nie chcę spekulować, dopóki nie otrzymamy informacji. „

Scena była szokująca.

Randle jest znany przede wszystkim ze swojej dostępności. Do tej pory rozegrał dla Knicks wszystkie 46 meczów w tym sezonie i wystąpił w pierwszych 77 meczach sezonu 2022–2023, po czym opuścił pięć ostatnich meczów z powodu kontuzji kostki, która ostatecznie doprowadziła do operacji poza sezonem.

Jest znany z tego, że radzi sobie z nierównościami i siniakami.

„To właśnie jest w tym najlepsze” – powiedział Thibodeau. „Ma wysoką tolerancję na ból”.

Jednak w sobotę po uderzeniu w dach wypłynął na powierzchnię, wyskoczyło mu ramię i natychmiast udał się do szatni, co zdarza się rzadko. Jego kolega z drużyny, Jalen Brunson, powiedział, że widok Randle'a spadającego, a następnie kuśtykającego do tunelu, wywołał u niego reakcję „Och, s…”.

READ  Losowanie Pucharu Carabao: Manchester United zmierzy się z Newcastle w czwartej rundzie

Aż do 4:27 przed końcem sobotniego meczu, kiedy Randle doznał kontuzji, wydawało się, że dla Knicks nic złego się nie stanie.

W czwartek właśnie rozbili obrońcę tytułu Denver Nuggets 122:84, a po porażce rozpoczęli burzliwą czwartą kwartę, zwiększając przewagę nad Heat do 17 punktów. Po zwycięstwie nad Miami Knicks mają teraz bilans 12-2 od czasu wymiany za OG Anunoby'ego.

The Knicks, którzy w sezonie mają bilans 29-17 i zajmują czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej, byli w dobrej formie, a Randle był w środku tego wszystkiego.

Głębiej

Katz: Knicks nie są idealną drużyną, ale nie powinni naprawiać czegoś, co nie jest zepsute

Jest kandydatem, jeśli nie faworyzowanym, do rozegrania trzeciego meczu All-Star w ciągu czterech lat, notując średnio 24,0 punkty, 9,2 zbiórki i 5,0 asyst. Częściej odnosił sukcesy dzięki takim zagraniom jak ta, w której doznał kontuzji, kiedy w drodze do kosza przedziera się przez tłum, fauluje i wykorzystuje swoją siłę, by wykończyć koło kosza.

Po meczu Knicks nie oskarżyli Heat o nieczyste intencje. W rzeczywistości Nowy Jork nazwał ofensywną próbę Jaqueza po prostu meczem koszykówki.

„Rzeczy w tym, że obie drużyny grają twardo” – powiedział Thibodeau. „Zapowiada się wiele takich trudnych meczów. Nie chcesz tego oglądać. Nie chcę, aby ktokolwiek w naszej drużynie lub jej zespole odniósł kontuzję. Ale to część gry. Jedynym sposobem możesz zagwarantować, że komuś nie stanie się krzywda, to nie grać nigdy.

Teraz Knicks czekają na więcej informacji na temat przyszłości Randle'a.

„Nie chcesz tego widzieć od nikogo, zwłaszcza biorąc pod uwagę sposób, w jaki on gra” – powiedział Brunson. „To wiele dla nas znaczy”.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Mitchell Liff/Getty Images)