22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Finał mężczyzn Australian Open 2024: Jannik Sinner pokonał Daniiła Miedwiediewa w finale w Melbourne

Finał mężczyzn Australian Open 2024: Jannik Sinner pokonał Daniiła Miedwiediewa w finale w Melbourne

  • Napisane przez Jonathana Yurejko
  • BBC Sport w Melbourne Park

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Jannik Sinner jest najmłodszym zawodnikiem, który zdobył tytuł Australian Open mężczyzn od czasu Novaka Djokovicia w 2008 roku.

Jannik Sinner sięgnął po długo obiecywany tytuł Wielkiego Szlema po niezwykłej walce z Daniiłem Miedwiediewem w finale Australian Open.

Włoski Sinner (22 lata) przegrał dwoma setami, po czym odrobił straty i w swoim pierwszym dużym finale wygrał 3-6, 3-6, 6-4, 6-4, 6-3.

Plasujący się na czwartym miejscu Sinner początkowo nie był w stanie dostosować się do szybkości Rosjanina, ale w miarę kontynuowania rywalizacji narzucał się.

Było to kolejne gorzkie przeżycie dla Miedwiediewa, który w finale w 2022 roku zmarnował dwusetowe prowadzenie z Rafaelem Nadalem.

Dziewiczy mistrz został zapewniony w Melbourne po tym, jak Sinner awansował do swojego pierwszego dużego finału, eliminując w półfinale 10-krotnego mistrza Novaka Djokovica.

Sinner zadbał o to, aby umieścić swoje nazwisko na trofeum – spełniając talent, który według wielu przewidywań miał doprowadzić do wielkiego szlema – po epickim meczu, który trwał prawie cztery godziny.

Trzeci rozstawiony Miedwiediew przegrał pięć z sześciu głównych finałów, w tym finały jeden po drugim z Djokoviciem w 2021 r. i Nadalem w 2022 r. w Melbourne Park.

Sinner zapewnił zwycięstwo forhendem po linii końcowej i celebrując upadł na plecy u linii bazowej.

Miedwiediew okrążył siatkę, aby mu pogratulować, po czym serce Sinnera zamarło, gdy szedł świętować ze swoją drużyną.

Siedząc na krześle, Miedwiediew wydawał się smutny, próbując odrobić stratę, a kibicom, którzy chwalili jego wysiłki, był w stanie wyrazić swój podziw.

Miedwiediew powiedział: „Przegrana w finale jest bolesna, ale być może dotarcie do finału jest lepsze niż przegrana wcześniej”.

Zawsze chcę wygrywać i myślę, że następnym razem muszę się bardziej postarać.

Maratończykowi Miedwiediewowi zabrakło pary

Wielu graczy mających doświadczenie z finałami Wielkiego Szlema mówiło o tym, jak odmienna może być ta okazja, zwłaszcza jeśli jest to ich pierwszy raz i potencjalnie przytłaczająca.

Miedwiediew, którego jedyne duże zwycięstwo odniosło w US Open 2021, wyraził nadzieję, że jego większe doświadczenie w takich sytuacjach przyda się w meczu z Sinnerem.

Choć Sinner nie wydawał się zdenerwowany, Miedwiediew po prostu udusił go w pierwszych dwóch setach ofensywnym stylem, który dowiódł jego inteligencji.

Ostatecznie jego porażka sprowadziła się do wytrzymałości i być może niektórych blizn psychicznych pozostawionych po przegranej z Nadalem na tym samym etapie.

W porównaniu do swojego młodszego rywala Miedwiediew spędził na korcie w ciągu dwóch tygodni prawie sześć godzin.

Musiał trzykrotnie pokonać swoich przeciwników w meczach składających się z pięciu setów i dwukrotnie odpierał ataki po dwóch setach, w tym w znakomitym półfinale z rozstawionym z szóstego miejsca Alexandrem Zverevem z Niemiec.

Przed finałem Miedwiediew mówił, że Sinner ma przewagę fizyczną i wiedział, że będzie musiał szybko rozpocząć mecz, aby zmaksymalizować swoje szanse.

I właśnie to mu się udało.

Jednakże nie był w stanie utrzymać tempa i zaciekłości swoich uderzeń po ziemi i wyglądał na coraz bardziej wyczerpanego, gdy Sinner walczył.

READ  Manchester United 2 Liverpool 2: Więcej Maino, więcej chaosu, drużyna Kloppa zapłaciła cenę