18 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Atlanta Hawks numerem 1 w loterii Draft NBA 2024 pomimo 3% kursu

Atlanta Hawks numerem 1 w loterii Draft NBA 2024 pomimo 3% kursu

David Banks/USA Today Sports/Reuters

Atlanta Hawks pokonali wszelkie szanse i wygrali pierwszy wybór w tegorocznym drafcie NBA.CNN

the jastrzębie z Atlanty Pierwsza selekcja odbędzie się w 2024 roku Projekt NBA Po wygraniu na loterii draftu, która odbyła się w niedzielę w McCormick Place Convention Center w Chicago.

Atlanta miała 3% szans na zdobycie pierwszego miejsca po zajęciu w tym sezonie 10. miejsca w Konferencji Wschodniej z bilansem 36-46. Zespół wziął udział w turnieju play-in, ale nie udało mu się dotrzeć do posezonu.

Tylko cztery drużyny wygrały na loterii po niższych kursach niż Hawks, a Orlando Magic utrzymywało rekord na poziomie 1,52% w 1993 roku.

Jeśli Hawks utrzymają wybór, będzie to czwarty przypadek w historii franczyzy, kiedy zostaną wybrani jako pierwsi, odkąd David Thompson został wybrany do draftu ze stanu Karolina Północna w 1975 roku. Hawks nigdy nie mieli pierwszego wyboru, odkąd NBA przeszła na loterię draftu w 1985. .

Drugi wybór otrzymają Washington Wizards, którzy zrównali się z Detroit Pistons pod względem najwyższych szans na wybranie numeru 1 na poziomie 14%. Tymczasem Houston Rockets otrzymali trzeci wybór, a San Antonio Spurs czwarty.

Pomimo najgorszego wyniku w lidze, Pistons będą mieli piąty wybór w drafcie.

W przeciwieństwie do ubiegłego roku, gdzie bez wątpienia najlepszym wyborem był Victor Wimpanyama, w tegorocznej edycji nie ma faworytów. Dwóch francuskich koszykarzy, napastnik Zachary Reisacher i środkowy Alex Sarr, uważa się za najbardziej perspektywicznych.

Draft NBA 2024 odbędzie się w dniach 26–27 czerwca podczas pierwszego w historii dwudniowego wydarzenia w Barclays Center na Brooklynie w Nowym Jorku.

READ  Osiem wniosków z zdenerwowanego zwycięstwa Patriotów nad Bills w 7. tygodniu