20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraińcy zbombardowali budynek mieszkalny w Rosji, zabijając 15 osób – twierdzą urzędnicy

Ukraińcy zbombardowali budynek mieszkalny w Rosji, zabijając 15 osób – twierdzą urzędnicy

Rosyjskie władze poinformowały, że spod gruzów wydobyto co najmniej 13 ciał.

LONDYN – Lokalny gubernator powiedział, że w nocy 10-piętrowy budynek mieszkalny w Biełgorodzie w Rosji został trafiony przez ukraińską rakietę.

Jak wynika z aktualizacji opublikowanej w niedzielę przez Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych, liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 15 osób.

„Miasto Biełgorod i obwód Biełgorod stały się przedmiotem masowego ataku ukraińskich sił zbrojnych” – oznajmił w poście w aplikacji Telegram Wiaczesław Gładkow, gubernator obwodu Biełgorodu.

Ministerstwo Obrony Rosji podało w oświadczeniu, że ukraiński pocisk Toczka-U, który uderzył w budynek, był jednym z kilku rakiet wystrzelonych przez Ukrainę w nocy. Ministerstwo stwierdziło, że nie jest jasne, czy rakieta uderzyła w budynek jako cel, czy też szkody spowodowały fragmenty zrzuconego pocisku.

Według rosyjskiego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych pracownicy poszukiwawczo-ratowniczy początkowo wydobyli spod gruzów budynku mieszkalnego ciała 11 osób.

Ukraińscy wojskowi nie od razu skomentowali zarzuty, których nie udało się od razu zweryfikować.

Na zdjęciach środkowa część budynku mieszkalnego na Charkowskiej Górze wydawała się całkowicie zniszczona, a pozostałe budynki stały po obu stronach szczeliny.

Wkład w powstanie tego raportu wniosły wkład Dragana Jovanovic i Helena Skinner z ABC News.