20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Billboard zawalił się w Bombaju podczas ulewy, zginęły cztery osoby

Billboard zawalił się w Bombaju podczas ulewy, zginęły cztery osoby

Prashant Waidande – Reuters

Billboard spadł na stację benzynową po burzy wiatrowej i piaskowej w Bombaju w Indiach 13 maja 2024 r.

Co najmniej cztery osoby zginęły, 61 zostało rannych, a ponad 40 innych zostało uwięzionych po tym, jak w poniedziałek podczas ulewy w finansowej stolicy Indii, Mumbaju, spadł ogromny billboard – podają lokalne władze.

Burze towarzyszył porywisty wiatr, który spowodował, że billboard umieszczony przy ruchliwej drodze na wschodnich przedmieściach Ghatkopar zawalił się na niektóre domy i stację benzynową.

Wciąż trwa akcja ratowania osób uwięzionych pod billboardem. Brihanmumbai Municipal Corporation, organ obywatelski zarządzający miastem Bombaj, oświadczył w dniu X, że w akcję ratunkową zaangażowane są straż pożarna, policja, urzędnicy zajmujący się reagowaniem na klęski żywiołowe i inne władze.

Kanały informacyjne i posty w mediach społecznościowych pokazywały, że wysoki billboard falował przez jakiś czas na wietrze, po czym zawalił się i uderzył w ziemię.

Stringera/Reutersa

Strażacy stoją obok pojazdów zmiażdżonych przez upadły billboard podczas ulewy w Bombaju w Indiach, 13 maja 2024 r.

Lokalny wydział meteorologiczny prognozuje umiarkowane opady deszczu, którym w poniedziałek w niektórych częściach regionu Bombaju będą towarzyszyć porywiste wiatry osiągające prędkość do 40–50 kilometrów na godzinę.

Nastąpiły tymczasowe zakłócenia w lotach na lotnisku w Bombaju, 15 lotów zostało przekierowanych, a operacje zawieszone na nieco ponad godzinę – podała agencja informacyjna ANI, w której Reuters ma mniejszościowe udziały.

Bombaj, podobnie jak wiele indyjskich miast, jest narażony na poważne powodzie i wypadki związane z opadami deszczu w porze monsunowej, która każdego roku trwa zwykle od czerwca do września.

READ  Ministerstwo Obrony Rosji domaga się większej tajemnicy w sprawie śmierci wojskowych na Ukrainie