19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tippett podpisał z Flyers 8-letni kontrakt wart 49,6 miliona dolarów

Tippett podpisał z Flyers 8-letni kontrakt wart 49,6 miliona dolarów

Owen Tippett podpisał w piątek ośmioletni kontrakt wart 49,6 miliona dolarów z Philadelphia Flyers.

Transakcja, która rozpocznie się w przyszłym sezonie, ma średnią roczną wartość 6,2 miliona dolarów.

„Jesteśmy bardzo pewni tego, co widzieliśmy, dlatego też byliśmy gotowi zobowiązać się do Owena” – powiedział dyrektor generalny Flyers, Daniel Briere. „To część serca i jesteśmy podekscytowani”.

Tippett znajduje się w ostatnim sezonie dwuletniego kontraktu o wartości 3 milionów dolarów (1,5 miliona dolarów AAV), który podpisał z Flyers 29 lipca 2022 roku, a po sezonie zostałby zastrzeżonym wolnym agentem. 24-letni napastnik zajmuje trzecie miejsce w drużynie Flyers z Seanem Couturierem z 30 punktami i jest drugi pod względem liczby bramek (18) za Travisem Konecnym (22) w 46 meczach w tym sezonie.

Tippett nie grał od 20 stycznia z powodu kontuzji dolnej części ciała, opuścił trzy mecze i we wtorek został przeniesiony do rezerwy z kontuzjami. W ostatnich siedmiu meczach zdobył osiem punktów (sześć goli i dwie asysty).

„Myślę, że ostatnio, prawdopodobnie w ciągu ostatniego miesiąca lub półtora, widzieliśmy, jak czasami się czuł, gdy zaczął zdawać sobie sprawę, jaki jest dobry” – powiedział Briere. „Inną rzeczą jest to, że trudno znaleźć napastników takich jak on. Potężnych napastników, którzy potrafią samodzielnie strzelać i tworzyć bramki, a nawet potężniejszych. Uważamy, że jest ich więcej i uważamy, że będzie kontynuował się poprawiać i ciężko pracować. Jednak połączenie siły, umiejętności zdobywania punktów, przywództwa, sposobu, w jaki się zachowuje – to wszystko sprawiło, że poczuliśmy, że jest to coś, w co byliśmy gotowi i chętni, aby się w to zaangażować. ”

READ  Dodgers, Tony Gonsolin uniknął arbitrażu w sprawie dwuletniej umowy