15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft twierdzi, że Xbox przegrywa wojny konsolowe od 2001 roku

Microsoft twierdzi, że Xbox przegrywa wojny konsolowe od 2001 roku

Gdy Microsoft spiera się z Federalną Komisją Handlu (FTC) w związku z przejęciem Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów, producent Xboksa przyznał coś, o czym wszyscy prawdopodobnie już wiedzą: przegrał wojny konsolowe.

Czytaj więcej: Sony nie będzie udostępniać informacji o PS6 Wezwanie do służby Deweloperzy, jeśli są własnością firmy Microsoft

„Wojny konsolowe” odnoszą się tutaj do ciągłych kłótni między producentami, takimi jak Nintendo, Sony i Microsoft, o kontrolę nad rynkiem i przechytrzenie konkurentów w określonej generacji sprzętu. W Dokument przedstawiony na rozprawie w dniu 22 czerwca przez Microsoft (wyświetlany przez Kotaku), firma dyskutowała o tym, jak przegrywa wojny konsolowe z Nintendo i Sony, odkąd pojawiła się na scenie w 2001 roku z potężnym oryginalnym Xboksem. Zauważa, że ​​​​zarówno GameCube, jak i PlayStation 2 przewyższyły pierwszą konsolę Xbox „z dużym marginesem”. I jak Microsoft wspomniał w dokumencie, tak było od tego czasu – aż do teraz.

„Xbox przegrał wojny konsolowe, a jego konkurenci są w stanie kontynuować dominację, w tym poprzez wykorzystanie ekskluzywnych treści” – napisał Microsoft. Konsola Xbox zajęła trzecie miejsce (z trzech) w sprzedaży za PlayStation i Nintendo. W 2021 roku Xbox miał 16-procentowy udział, podczas gdy Nintendo i PlayStation miały udziały. [redacted] I [redacted]odpowiednio. Podobnie w przypadku przychodów z konsoli i udziału konsol obecnie używanych przez graczy („baza zainstalowana”), Xbox odnotowuje 21 procent, podczas gdy PlayStation i Nintendo mają udziały w [redacted] I [redacted]odpowiednio.”

Według narzędzia do śledzenia sprzedaży sprzętu i oprogramowania VGChartzNajnowsze konsole Microsoftu, Xbox Series X i Xbox Series S, mają to Sprzedano tylko 21 milionów sztuk Stan na kwiecień 2023 r. Tymczasem PlayStation 5 i Nintendo Switch są niestabilne i wynoszą około 36 milionów sztuk każda, chociaż przenośna konsola hybrydowa ma niewielką przewagę.

READ  AirPlay zamienia Twój emulator Delta w pełnoprawną konsolę retro

W rezultacie Microsoft powiedział, że zasadniczo zrezygnował z konkurowania w obecnych wojnach konsolowych, zamiast tego skupił się na dostarczaniu oprogramowania (które albo się nie pojawiło, albo zawiodło) dla swojej bazy graczy. Widzieliśmy ten zwrot w większości działań Xbox w dzisiejszych czasach, takich jak duży nacisk na udoskonalanie usługi subskrypcji Game Pass. Microsoft wydaje się być mniej zainteresowany byciem numerem jeden na rynku, a bardziej byciem pierwszym Netflixem w branży.

Po przegranej wojnie konsolowej Xbox stawia na inną strategię niż Sony [and Nintendo]Microsoft napisał w dokumencie: „Xbox generuje przychody ze sprzedaży gier, a nie ze sprzedaży konsol. Dzieje się tak dlatego, że Xbox sprzedaje swoje konsole ze stratą, skutecznie subsydiując graczy kupujących sprzęt w nadziei na nadrobienie zaległości. [lost] Przychody ze sprzedaży gier i akcesoriów.

Kotaku Microsoft poprosił o komentarz.

Czytaj więcej: Czy PlayStation naprawdę boi się przegranej? Wezwanie do służby dla Microsoftu? Prywatne e-maile mówią nie

Taka akceptacja przychodzi jako Microsoft stwierdził również, że przewiduje następną generację konsoli Zaczyna się w roku 2028. To by się do niego odnosiło Wezwanie do służby Nadal trafi na konkurencyjne platformy, jeśli taka gra zostanie wydana, jeśli / kiedy firma skompiluje Activision Blizzard. Jednak Sony nie jest zbyt zainteresowany przejęciem, przyznał podczas tego samego przesłuchania prezes Sony PlayStation, Jim Ryan. Nie będzie udostępniać informacji na maszynie wirtualnej PlayStation 6 z Wezwanie do służbyPrzejęcie musi zostać zatwierdzone. Oczywiście może to mieć różne konsekwencje Wezwanie do służby Fani PlayStation.