29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Korelacja Bitcoina (BTC) z akcjami w USA spada prawie do zera, narzędzie do śledzenia kryptowalut

Korelacja Bitcoina (BTC) z akcjami w USA spada prawie do zera, narzędzie do śledzenia kryptowalut

Bogactwo Bitcoina (BTC) nie jest już skorelowane z nastrojami na giełdach w USA.

90-dniowa krocząca korelacja zmian ceny spot bitcoina ze zmianami indeksu giełdowego Wall Street, Nasdaq i szerszego indeksu, S&P 500, spadła prawie do zera. Według danych śledzonych przez firmę analityczną Block Scholes, jest to najniższy wynik od dwóch lat.

„On ona [the correlation] Jest teraz na najniższym poziomie obserwowanym od lipca 2021 r., kiedy BTC znajdował się między podwójnymi szczytami w kwietniu i listopadzie, powiedział w e-mailu Andrew Melville, analityk badawczy w BlockScholes.

„Spadek korelacji nastąpił, gdy oba aktywa odzyskały straty poniesione podczas cyklu zaostrzania w zeszłym roku” – dodał Melville.

Malejąca korelacja z tradycyjnymi aktywami ryzyka oznacza, że ​​handlowcy kryptowalut, którzy koncentrują się wyłącznie na tradycyjnych nastrojach rynkowych i rozwoju sytuacji makroekonomicznej, mogą spotkać się z rozczarowaniem.

Niedawne zgłoszenia funduszy giełdowych (ETF) przez BlackRock (BLK), Fidelity, WisdomTree (WT), VanEck, Invesco (IVZ) i inne przyniosły optymizm na rynek kryptowalut.

Od czasu zgłoszenia BlackRock 15 czerwca, bitcoin przyniósł zwrot w wysokości 25%, ignorując ograniczony zakres aktywności amerykańskich indeksów giełdowych.

Per-Ilan Solot, współdyrektor ds. zasobów cyfrowych w Marex Solutions, mógłby być narracją ETF wyłączony na trzy części – uruchomienie przed uruchomieniem, wpływy ETF na żywo po założeniu i walidacja kryptowaluty jako klasy aktywów.

„Napływ produktów inwestycyjnych w nadchodzących miesiącach może być papierkiem lakmusowym dla tych ostatnich, więc będę się temu uważnie przyglądał” – powiedział. Solot napisał na Twitterze.

Ku zdumieniu niedźwiedzi zainteresowanie inwestorów produktami giełdowymi wzrosło od 15 czerwca.

Vetle Lunde, starszy analityk ds. badań w K33, powiedział we wtorkowej notatce dla klientów, omawiając wpływ narracji ETF. „Napływy były silne w różnych jurysdykcjach, a wszystkie kanadyjskie i europejskie fundusze ETP oraz amerykańskie fundusze ETF typu futures odnotowały silne napływy”.

READ  Elon Musk rozpoczyna masowe zwolnienia pracowników Twittera

Podczas gdy narracja ETF jest obecnie w centrum uwagi, niektóre czynniki makroekonomiczne, takie jak potencjalna presja na płynność, nadal zasługują na uwagę, analitycy powiedzieli CoinDesk.

Bitcoin kosztuje 30 830 USD w momencie publikacji, według danych CoinDesk.