15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Giełda spada skromnie, ale ogólnie w południe;  Wskaźnik ten spada o około 1%

Giełda spada skromnie, ale ogólnie w południe; Wskaźnik ten spada o około 1%

Spółki o małej kapitalizacji i IBD 50 spadły o około 1%, podczas gdy pozostałe rynki akcji odnotowały płytkie, ale znaczne spadki w środę w południe.
XS&P 500 i Nasdaq Composite spadły o 0,1%. Dow Jones Industrial Average spadł o 0,2 proc. Ale mniejsze firmy miały problemy, a Russell 2000 spadł o 0,8% w południe.

Innowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) odnotował wzrost jego spadku do blisko 1%, choć nie doszło do większych ruchów indeksu.

Wolumen obrotu był prawie wyższy na Nasdaq i nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych w porównaniu do tego samego czasu w poniedziałek. Rynki finansowe w USA były zamknięte we wtorek z powodu święta, a handel zakończył się wcześnie w poniedziałek.

Spadające akcje przewodziły wzrostom, 12 do 7 na Nasdaq i 8 do 5 na nowojorskiej giełdzie.

O godzinie 14:00 Rezerwa Federalna opublikuje protokół z czerwcowego posiedzenia. Chociaż decydenci pozostawili stopy procentowe na tym posiedzeniu bez zmian, nadal opowiadali się za dalszymi podwyżkami w dalszej części roku. Protokół powinien zawierać pewne szczegóły na temat sposobu myślenia Fed.

Zamówienia fabryczne wzrosły w maju o 0,9 proc Piąty wzrost w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Był też wyższy niż oczekiwali ekonomiści o 0,3%, Według Econodaya. Był to najnowszy z serii mieszanych raportów dla sektora produkcyjnego.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 5 punktów bazowych do 3,91%, przekraczając opór na poziomie około 3,85%. Rekordowa rentowność jest obecnie najwyższa od 9 marca.

Meta, UBS, Rivian wśród ruchów giełdowych

Metaplatformy (meta) wzrosła o ponad 3% do najwyższej ceny od lutego 2022 r. Oczekuje się, że firma zajmująca się mediami społecznościowymi ogłosi w czwartek nową aplikację o nazwie Topics, która będzie konkurować z Twitterem.

United Parcel Service (UPS) zmniejszył straty do 1,4% w południe. Dzisiejsze luki w wiadomościach, że Rozmowy biznesowe są trudne. Związek Teamsters powiedział dziś wcześniej, że negocjacje zostały zerwane, ponieważ UPS odszedł od stołu negocjacyjnego. Ale UPS powiedział, że to pracownicy przestali negocjować.

READ  Wyłącznie: Tesla wstrzymała większość produkcji w fabryce w Szanghaju we wtorek – notatka

Akcje UPS tworzą podstawę pucharu na poziomie 197,80 punktów kupna. W ubiegłym tygodniu 200-dniowa średnia ruchoma powróciła.

Rivian Motors (wieś) wzrósł o 2% przy dużym wolumenie, ale napotkał opór przy spadkowej 200-dniowej średniej kroczącej. Da Davidsona Ulepszanie podstawowych pojazdów elektrycznych do neutralnych ze słabych Podniósł cenę docelową do 18 z 11.

Netflixa (NFLX) odwrócił się nieco niżej po osiągnięciu 52-tygodniowego maksimum. Goldman Sachs podniósł swoją usługę przesyłania strumieniowego wideo do neutralnej ze sprzedaży i podniósł cenę docelową do 400 z 230. Netflix poda wyniki za drugi kwartał za dwa tygodnie.

amerykańskie akcje (AEL) I Reasekuracja Brookfielda (BNRE) potwierdził, że Brookfield zgodził się nabyć pozostałe udziały w USA, których jeszcze nie posiada, w transakcji gotówkowej i giełdowej o wartości około 4,3 miliarda dolarów. Amerykańskie akcje wzrosły o 17% 27 czerwca, kiedy Brookfield po raz pierwszy ogłosił swoją ofertę publiczną. W środę rano amerykańskie akcje wzrosły o około 2%, a Brookfield spadło o 1,6%.

Baza monet (waluta) spadła w południe o 3,5% po tym, jak Piper Sandler obniżyła ocenę akcji z nadwagi do neutralnej i obniżyła cenę docelową do 60 z 65. Akcje wciąż formują dno na poziomie 85,38, aby kupować.

Spadające chińskie giełdy spowalniają aktywność

Shanghai Composite spadł w środę o 0,7%, a Hang Seng w Hongkongu o 1,6%.

Nowe dane o chińskiej aktywności gospodarczej Pokaż stałą podatność. Chiński PMI poza przemysłem, który obejmuje usługi i budownictwo, spadł w czerwcu do 53,2 z 54,5 w maju. Caixin Services PMI spadł w czerwcu do 53,9 z 57,1 w maju.

IShares MSCI China ETF (MCHI(spadek o 1% na Wall Street, iShares China ETF o dużej kapitalizacji)FXI) spadła o 1,3%.

Główne europejskie giełdy spadły o 0,7% do 1%.

Może Ci się spodobać:

Perspektywy rynku akcji: zwróć uwagę na te znaki ostrzegawcze po dużych wzrostach akcji spółek technologicznych

READ  BHP proponuje przejęcie Anglo American za 31 miliardów funtów w ramach ogromnej transakcji wydobywczej

Otrzymuj bezpłatne biuletyny od IBD: Przygotowanie rynku | Raport techniczny | jak inwestować

IBD Live: ucz się i analizuj bilanse wzrostu z profesjonalistami

Otrzymuj bezpłatne biuletyny od IBD: Przygotowanie rynku | Raport techniczny | jak inwestować