15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow Jones: spadek cen akcji, sygnały Flash Google CRM, Meta wprowadza konkurenta na Twitterze, wątki na Instagramie

Kontrakty terminowe Dow Jones: spadek cen akcji, sygnały Flash Google CRM, Meta wprowadza konkurenta na Twitterze, wątki na Instagramie

Kontrakty terminowe na Dow były nawet po godzinach, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Rajd giełdowy nieco osłabł w środę, przy rosnących rentownościach obligacji skarbowych i silnym dolarze. Meta uruchomiła swojego rywala na Twitterze w środę wieczorem.
XGłówne indeksy właśnie spadły. To była kolejna spokojna sesja na głównych indeksach, a protokół Fed miał niewielki wpływ. Akcje META, flagowy produkt Google Alfabet (Google) I Salesforce.com (CRM) Ogólnie równoważy słabą amplitudę.

Metaplatformy (metaKonkurent Instagrama uruchomił Twittera w środę wieczorem, dołączając do Facebooka i innych serwisów społecznościowych z ponad 3 miliardami użytkowników dziennie. Wątek na Instagramie zadebiutował w związku z trwającymi problemami z Twitterem, który jest teraz własnością Tesli (TSLA) CEO Elona Muska. Akcje Meta wzrosły w rozszerzonym obrocie.

W środę sygnały kupna akcji GOOGL i Salesforce.

chwila, MercadoLibre (mili) u progu wczesnego wejścia.

Trwa akcja META Tablica liderów IBD. Akcje Google są na SwingTrader. Google był środową spółką IBD.

Film osadzony w tym artykule omawiał środową akcję rynkową i analizę Google, Poniedziałek.com (MNDY) I Flowserve (FLS).

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow były o 0,1% poniżej wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 niewiele się zmieniły.

W czwartek o 8:15 ET inwestorzy otrzymają raport ADP o zatrudnieniu za czerwiec. O 8:30 Departament Pracy opublikuje cotygodniowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, a Indeks usług ISM za czerwiec zostanie przedstawiony o 10:00 ET. W piątek rano Departament Pracy opublikuje dane o zatrudnieniu za czerwiec.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień w kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


W środę giełda rosła

Rajd giełdowy przyniósł niewielkie spadki głównych indeksów, przy czym mniejsze spółki straciły nieco więcej.

Fed opublikował protokół z posiedzenia w dniach 13-14 czerwca, ale przedstawił kilka niespodzianek. Wstrzymując podwyżki stóp na tym posiedzeniu, przedstawiciele Fed opowiadali się za dalszym zaostrzeniem polityki pieniężnej. Jest to coś, co prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell i inni decydenci potwierdzili od tego czasu.

Dow Jones Industrial Average spadł w środę o 0,4%. S&P 500 i Nasdaq Composite straciły 0,2%. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 1,3%, kończąc serię sześciu zwycięstw.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły, gdy Wall Street czeka na wybory śródokresowe w USA

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 2,9% do 71,79 USD za baryłkę. Arabia Saudyjska zasygnalizowała, że ​​zrobi wszystko, co w jej mocy, aby utrzymać ceny. Pojawia się po tym, jak ogłosił w poniedziałek, że przedłuży dobrowolne ograniczenie produkcji o kolejny miesiąc, do sierpnia.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 9 punktów bazowych do 3,94%, najwyższego poziomu od czterech miesięcy.

W obliczu rosnących rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i słabych danych ekonomicznych w Europie i Azji, dolar amerykański nieznacznie wzrósł w pobliżu kluczowych poziomów.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 0,8%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) zamknął się ułamkowo wyżej z podstawowymi akcjami CRM. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 1,9%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(spadek o 0,35% i ETF ARK Genomics)ARKG) spadła o 0,65%. Akcje TSLA to holding ETF nr 1 Ark Invest.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) spadła o 1,8%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) wzrosła o 0,3%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o około 1%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(spadek o 0,55% i fundusz SPDR)XLV) zamyka się bezpośrednio poniżej progu rentowności.

Fundusz wyboru branży SPDR (XLI) spadła o 0,5%.

Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) stracił 0,2%. SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE) umorzenie w wysokości 1,3%.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Czym są metawątki na Instagramie?

Nowe tekstowe Meta Threads są opisane jako miejsce, w którym możesz „obserwować i łączyć się bezpośrednio ze swoimi ulubionymi twórcami i innymi, którzy kochają te same rzeczy”, zgodnie z opisem w App Store. Aplikacja Motywy ma wiele funkcji wspólnych z Twitterem. Pozwala użytkownikom „polubić” post, odpowiedzieć na niego lub ponownie go opublikować. Możliwości wyszukiwania są ograniczone.

Meta Platforms uruchomiła swoją aplikację tekstową o godzinie 19:00 czasu pacyficznego w środę i po raz pierwszy wzrosła o 12 godzin od godziny 7:00 czasu pacyficznego w czwartek.

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, wykorzystywał Instagram do żerowania w konkurencyjnych serwisach społecznościowych w przeszłości. Instagram Stories, który został uruchomiony w 2016 roku, to podejście do Snapchata Muzyka pop (Muzyka pop). Instagram Reels, zaprezentowany w 2020 roku, jest próbą śledzenia TikToka.

Inni potencjalni konkurenci Twittera, tacy jak Mastodon i Bluesky, zdobyli użytkowników, ale nie stanowią jeszcze poważnego zagrożenia. Aplikacja z motywami, która jest uruchamiana z wieloma celebrytami i innymi znanymi użytkownikami, może szybko przyciągnąć dużą liczbę użytkowników.

READ  Przekracza oczekiwania, zmniejsza kontakt z Rosją

Dołączy do ekosystemu ponad trzech miliardów codziennych użytkowników przynajmniej jednej z aplikacji Meta – Facebooka, Instagrama i WhatsApp. Wątki podobno pozwolą ludziom używać ich nazwy użytkownika na Instagramie do śledzenia ich istniejących kont na Instagramie w Thread.

Odkąd Musk nabył Twittera za 44 miliardy dolarów w zeszłym roku, serwis społecznościowy zraził reklamodawców i wielu użytkowników z różnymi problemami. W zeszłym tygodniu Twitter ograniczył liczbę tweetów, które użytkownicy mogą czytać. Ten „limit szybkości”, rzekomo mający na celu powstrzymanie nieautoryzowanego zbierania danych i botów, dodatkowo wpływa na niezweryfikowanych użytkowników.

martwy inwentarz

Akcje META wzrosły o 2,9% do 294,37, co oznacza najwyższy poziom od 17 miesięcy. Jest dobrze rozciągnięty z każdego możliwego punktu zakupu. Meta Platformy wzrosły o 1% w handlu po godzinach.

giełda google

Akcje Google wzrosły o 1,5% do 121,75, odbijając się od 10-tygodniowej średniej kroczącej i przełamując trend spadkowy w krótkiej konsolidacji. Giełdy również przełamały 21-dniową passę. Inwestorzy mogą wykorzystać linię 21-dniową lub maksimum z 30 czerwca na poziomie 121,08 jako wejście limitu. Wolumen obrotu w środę był znacznie poniżej średniej.

Po tym tygodniu akcje GOOGL będą miały nową bazę.

Zapas Salesforce’a

Akcje CRM wzrosły o 1% do 213,82. Podobnie jak Google, Salesforce podniósł się z 10-tygodniowej passy i wyszedł z krótkiego trendu spadkowego. Zgodnie z analizą MarketSmith akcje mają 225 zakupów ze stabilnej bazy, wśród kilku tygodni napiętego tygodniowego zamknięcia.

Magazyn MercadoLibre

Akcje MELI wzrosły o 4,5% do 1 247,36. Wolumen był powyżej średniej i wzrósł wraz ze wzrostem cen akcji MercadoLibre. Akcje latynoamerykańskiego giganta handlu elektronicznego i płatności zdecydowanie pokonały 21-dniową średnią kroczącą po raz pierwszy od miesiąca i przełamały krótką tendencję spadkową. Ale akcje MELI zatrzymały się tuż poniżej 50-dniowej linii. Wyraźny ruch w ciągu 50 dni zapewniłby wczesne wejście. Akcje MercadoLibre kosztują 1365,64 punktów kupna.

Należy pamiętać, że w ciągu ostatnich kilku tygodni akcje MELI odnotowały szereg spadków w ponadprzeciętnym wolumenie.

Analiza rajdu rynkowego

Główne indeksy lekko spadły w środę po niewielkim wzroście w poniedziałek. Metaplatformy, Salesforce, akcje Google i kilku innych gigantów zamortyzowało większe straty w innych miejscach.

READ  Obawy o inflację spychają więcej amerykańskich pracowników na emeryturę

Przegrani radzili sobie znacznie lepiej w środę, ale wielu przegranych wykazało niewielkie straty. Generac (GNRC) I Systemy testowe Aehr (AEHR) były wyjątkami, spadając o 8% i 11% przy dużym wolumenie.

Invesco S&P 500 Equal Weight Fund (RSP) spadł o 0,4%, z najwyższego poziomu od ponad czterech miesięcy.

First Trust Nasdaq 100 Equal Weighted Mutual Fund (QQEW) spadł o 0,3% w stosunku do stabilnego indeksu Nasdaq 100.

Hutnicy, górnicy metali nieszlachetnych i kasyna miały ciężki dzień. Niektórzy liderzy oprogramowania stracili pozycję, ale wielu osiągnęło minima w ciągu dnia. Firmy produkujące produkty lecznicze miały kolejną trudną sesję.

Sztuki objazdowe generalnie radziły sobie dobrze, a przynajmniej zostały wyłączone. Tak samo zrobiły branże.

Po zeszłotygodniowym odbiciu na rynku, akcje odrabiają straty po poprzednich spadkach. Dłuższa przerwa lub lekkie cofnięcie na przestrzeni kilku dni lub tygodni może być korzystne dla rajdu giełdowego. Nasdaq Composite zamknął się o 7% powyżej swojej 50-dniowej średniej kroczącej, a Nasdaq 100 wzrósł o 7,9% w stosunku do tego kluczowego poziomu. Nie są to poziomy ekstremalne, ale nie są też dalekie od bycia.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Rajd rynkowy zrobi, co zrobi. Jednak inwestorzy mogą chcieć być ostrożni, jeśli chodzi o dodawanie zbyt dużej ekspozycji w krótkim okresie, biorąc pod uwagę duży potencjał ruchu bocznego lub ponownego wycofania się.

W każdym razie w środę nie było wielu akcji, które dawały sygnały kupna, z wyjątkiem akcji Google i CRM.

Wiele akcji krąży wokół wykupionego terytorium w różnych sektorach, nawet jeśli kilka akcji spadło w środę.

Pracuj nad tymi listami obserwacyjnymi.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: EV Giants walczą o koronę, ale który z nich jest lepszym zakupem?

Tylko 8 akcji tworzy te monitory „bazowe 10”.