17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Inflacja na Święto Dziękczynienia zmienia kupujących w kurczaki

Inflacja na Święto Dziękczynienia zmienia kupujących w kurczaki

Inflacja zmusza kontrowersyjnych klientów Big Apple do narzekania w Święto Dziękczynienia, a niektórzy mówią The Post, że zjedzą kurczaka, ponieważ Turcja jest droga.

„Kupię gotowanego kurczaka, którego zwykle sprzedają za 5 lub 7 dolarów” – westchnął 62-letni Osvaldo Paez, który ma stały dochód i zawsze świętuje Święto Dziękczynienia z indykiem.

W Key Food w East Village, gdzie The Post znalazł Baeza na zakupy, 16-funtowy Butterball kosztował 1,99 dolara za funt – po wydaniu dodatkowych 75 dolarów na artykuły spożywcze.

„Wszystkie te firmy zarabiają miliardy, miliardy i miliardy, i wciąż zawyżają ceny wszystkich artykułów” – wykrzykuje. „I pozwalając rządowi to zrobić – oni są tego świadomi”.

Szacuje się, że przekazanie 12 artykułów świątecznych dla 10 osób przyniesie w tym roku 64,05 USD, co stanowi wzrost o 20 procent w porównaniu z 53,31 USD w zeszłym roku, zgodnie z corocznym badaniem American Farm Federation.

Baez powiedział, że na Święto Dziękczynienia zaserwuje pieczonego kurczaka zamiast drogiego indyka.
Helen Seidmann dla NY Post

Zbadane mrożone indyki kosztowały 1,81 dolara za funt od połowy do końca października, co stanowi 21-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, częściowo z powodu mniejszego stada w tym roku i wyższych kosztów paszy.

Wśród innych podwyżek cen: Nadzienie w kostkach kosztowało 3,88 USD za 14-uncjowe pudełko w porównaniu z 2,29 USD w zeszłym roku, podczas gdy koszt dwupaku ciast wzrósł o 77 centów do 3,68 USD.

– mówią znudzeni kupujący Rozrzutne wydatki administracji Bidena To on jest odpowiedzialny za ich nagły stan strat finansowych.

Ceny wielu zszywek na Święto Dziękczynienia wzrosły od zeszłego roku.
Ceny wielu zszywek na Święto Dziękczynienia wzrosły od zeszłego roku.
Kobieta rozdaje ziemniaki w sklepie spożywczym.
Według sondażu koszt posiłku na Święto Dziękczynienia wzrósł w tym roku o 20 procent.
Helen Seidmann dla NY Post

„Wydaliśmy dużo pieniędzy jako rząd i to jest problem” – powiedział 74-letni Jim Petros. „Nie ma czegoś takiego jak darmowe pieniądze i w pewnym momencie trzeba się o tym przekonać”.

„Kto jest teraz w zarządzie?” Rozmowę obejrzał 62-letni księgowy, który dodał, że jajka kosztują 10 dolarów. – Wcześniej tak nie było.

READ  Netflix zwalnia 300 pracowników w drugiej turze zwolnień | Netflix

„Jestem zdegustowana” – dodała. „Nie mogę nic zaoszczędzić. Nie mogę zaoszczędzić trochę tego, co kiedyś jeździłem na wakacje.”

The Prezydent powiedział w zeszłym miesiącu, że stara się pomóc rodzinom Pogódź się z faktem, że Święto Dziękczynienia „kosztuje dużo” pieniędzy podczas wydarzenia zapowiadającego wysiłki na rzecz obniżenia „śmieciowych opłat” bankowych.

Dennis Perez w sklepie spożywczym
Kupujący twierdzą, że stoją w obliczu szoku cenowego w Święto Dziękczynienia.
Helen Seidmann dla NY Post

Te rodziny przeżywają teraz ciężki przypadek szoku związanego z naklejkami w supermarkecie.

— Indyk i warzywa są w cenie, wykrzykuje 47-letnia Denise Perez, która była oszołomiona, widząc pieczoną wieprzowinę po 1,49 dolara za funt, co stanowi 50-procentowy wzrost w stosunku do zwykłej ceny.

„Ogólna inflacja, która zmniejsza siłę nabywczą konsumentów, jest istotnym czynnikiem przyczyniającym się do wzrostu średniego kosztu obiadu w Święto Dziękczynienia w tym roku”. powiedział główny ekonomista AFBF Roger Cryanco dodatkowo wiązało wysokie koszty z problemami z łańcuchem dostaw i wojną na Ukrainie.