22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Co warto wiedzieć w tym tygodniu na rynkach

Co warto wiedzieć w tym tygodniu na rynkach

Minuty z Rezerwy Federalnej Listopadowe spotkanie dotyczące rozwoju polityki Oczekuje się, że pomoże to w ukształtowaniu skróconego świątecznego tygodnia na Wall Street, ponieważ rynki wyglądają na odbicie po przegranym tygodniu.

Rynki akcji i obligacji w USA też będą Zamknięte w czwartek 24 listopadaZ okazji Święta Dziękczynienia. Handel zakończy się również wcześniej w Czarny piątek, a rynki zostaną zamknięte o godzinie 13:00 czasu wschodniego

odczyty Dyskusje na posiedzeniu banku centralnego USA Na początku tego miesiąca, który zostanie opublikowany w środę, będzie najważniejszym wydarzeniem lekkiego kalendarza gospodarczego w nadchodzących dniach. Kalendarz zysków będzie również stosunkowo rzadki, ponieważ raporty za trzeci kwartał dobiegają końca.

akcje imienne A Utrata w zeszłym tygodniu pomimo niewielkich zysków w piątek dystans Hardline Federalist Speaker Choir wilgotny Pojawił się optymizm Dzięki słabszym danym o inflacji za październik.

S&P 500 spadł w zeszłym tygodniu o 0,7%, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o około 1,6%. Członkowie Banku Centralnego potwierdzeni W około tuzinie przemówień w ciągu tygodnia zamierzają zaostrzyć agresywną politykę. Średnia przemysłowa Dow Jones była mniej więcej płaska przez tydzień.

Protokoły z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, komitetu Rezerwy Federalnej, który głosuje nad polityką pieniężną, prawdopodobnie pokazują, że urzędnicy planują podnieść stopy procentowe o pół punktu na grudniowym posiedzeniu.

Prezes Banku Rezerw Federalnych w Atlancie, Raphael Bostick, był ostatnim członkiem Fed, który zgłosił taką możliwość, mówiąc w sobotnich uwagach na Florydzie, że Wygodnie uciec z przyrostami 75 bp Jednak na kolejnym posiedzeniu potwierdzone stopy mogą sięgnąć 4,75%-5%, zanim Fed zakończy obecny cykl zacieśniania polityki pieniężnej.

„Jeśli gospodarka będzie się rozwijać zgodnie z moimi oczekiwaniami, myślę, że uzasadnione byłoby dodatkowe zacieśnienie o 75 do 100 punktów bazowych” – powiedział Bostick w rozmowie z Southern Economic Association w Fort Lauderdale. „Wyraźnie potrzeba więcej i myślę, że ten poziom podstawowej stopy procentowej będzie wystarczający, aby powstrzymać inflację w rozsądnym okresie”. Bostic nie jest obecnie członkiem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku z prawem głosu.

READ  Akcje rosną wraz ze spadkiem trendów inflacyjnych w USA i spadkiem rentowności obligacji

Bank Rezerwy Federalnej w Atlancie, prezes Raphael W. Bostick. Zdjęcie: Clodagh Kilkoyen/Reuters

Inwestorzy cieszyli się z złagodzenia raportów o inflacji, ale Bostick nazwał te liczby „mieszaną torbą”. Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) W zeszłym miesiącu wzrosła o 7,7%.Spadek z 8,2% we wrześniu. Podczas gdy dane pokazały, że wzrost cen w październiku opadł szybciej niż oczekiwano, inflacja nadal była ponad trzykrotnie wyższa od docelowego poziomu stabilności cen ustalonego przez Fed na poziomie 2 proc. W tym cztery kolejne wzrosty o 0,75%..

Prezes Fed Jerome Powell powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu w tym miesiącu, że on i jego koledzy powiedzieli „kilka dróg do zrobienia” Jeśli chodzi o łagodzenie wysokich cen, przyznanie, że obraz inflacji staje się coraz trudniejszy.

„Oznacza to, że musimy mieć bardziej restrykcyjną politykę, a to zawęża drogę do miękkiego lądowania” – powiedział.

brutalny Wysokie stopy procentowe przesuwają ryzyko Gospodarka USA weszła w recesję, a urzędnicy Rezerwy Federalnej ostatnio bardziej otwarcie uznali to ryzyko.

„Prezes Rezerwy Federalnej Powell ponownie skalibrował politykę pieniężną na listopadowym posiedzeniu FOMC, przyjmując nowy model prędkości w stosunku do celu – sygnalizując zamiar osiągnięcia wyższej stopy funduszy federalnych, robiąc to w wolniejszym tempie” – powiedział w niedawnej notatce. „Determinacja banków centralnych do agresywnego zacieśniania polityki pieniężnej w połączeniu z opóźnionym wpływem polityki pieniężnej na gospodarkę zwiększa potencjał do nadmiernego zacieśnienia”.

Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell przemawia podczas konferencji prasowej po dwudniowym posiedzeniu za zamkniętymi drzwiami Federalnego Komitetu Otwartego Rynku na temat polityki stóp procentowych w Waszyngtonie, USA, 2 listopada 2022 r. REUTERS/Elizabeth Frantz

Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell przemawia podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie, USA, 2 listopada 2022 r. REUTERS/Elizabeth Frantz

Goldman Sachs ma Podniosła swoją prognozę ostatecznej stopy procentowej Fed do przedziału od 5% do 5,25%, z kolejnym wzrostem o 25 punktów bazowych w maju, co wskazuje, że ryzyko banku inwestycyjnego dla perspektyw Fed przechyliło się w górę.

„Inflacja prawdopodobnie utrzyma się przez jakiś czas na nieprzyjemnie wysokim poziomie, co może wywrzeć presję na FOMC, aby w przyszłym roku przeprowadził dłuższą serię niewielkich podwyżek” – stwierdzili ekonomiści kierowani przez Jana Hatziosa.

READ  Kalifornijski DMV zawiesza autonomiczne samochody wycieczkowe w San Francisco

Gdzie indziej w kalendarzu ekonomicznym w tym tygodniu odczyty zamówień na dobra trwałe i globalne dane PMI dostarczą inwestorom najnowszych migawek z działalności przemysłowej i produkcyjnej. Dostępne są również miary sprzedaży nowych domów i zaufania konsumentów z bacznie obserwowanego badania przeprowadzonego przez University of Michigan.

Wall Street zbliża się do końca sezonu wyników, ale wynika to z Dell Technologies (Dołek), JM Smoker (SJM), powiększenie wideo (ZM) i drzewo dolara (DLTR) będzie jedną z najważniejszych aktualizacji korporacyjnych w nadchodzącym tygodniu.

Mniej firm zgłosiło obawy o recesję w trzecim kwartale niż w drugim Dane z badań FactSet.

Spośród 500 spółek S&P, które złożyły raporty o wynikach od 15 września do 16 listopada, 26% mniej firm wymieniło termin „spadek” – 179 wymieniło to słowo, w porównaniu z 242 w ostatnim kwartale.

Jednak według danych FactSet ten kwartał nadal był trzecim co do wielkości pod względem liczby firm, które wyrażały obawy dotyczące potencjalnego pogorszenia koniunktury gospodarczej od co najmniej 2010 roku.

Kalendarz ekonomiczny

Poniedziałek: Nie ma żadnych godnych uwagi raportów planowanych do wydania.

Wtorek: Indeks Aktywności Narodowej Rezerwy Federalnej w Chicagopaździernik (0,10 w stosunku do poprzedniego miesiąca); Indeks aktywności produkcyjnej Richmond FedListopad (oczekiwane -7, -10 w poprzednim miesiącu)

Środa: Wnioski o kredyt hipoteczny MBAza tydzień kończący się 18 listopada (2,7% w stosunku do poprzedniego tygodnia); Zamówienia na dobra trwałepaździernik Wstępne (oczekiwane 0,5%, 0,4% w stosunku do poprzedniego miesiąca); Towary trwałe z wyłączeniem transportupaździernik Wstępne (oczekiwane 0,1%, 0,5% w stosunku do poprzedniego miesiąca); Stopy bezrobociaw tygodniu kończącym się 19 listopada (oczekiwane 225 000 i 222 000 w poprzednim tygodniu); Kontynuacja roszczeńza tydzień kończący się 12 listopada (1,507 mln w porównaniu z poprzednim tygodniem); Standard & Poor’s Global Manufacturing w Stanach Zjednoczonychlistopad Wstępne (oczekiwane 50,0, 50,4 w porównaniu z poprzednim miesiącem); S&P Global US Services PMIwstępny listopad (oczekiwano 48,0, 47,8 w porównaniu z poprzednim miesiącem); S&P Global US Composite PMIpierwszy listopad (48,2 w porównaniu z poprzednim miesiącem); Zaufanie konsumentów Uniwersytetu Michiganlistopadowy finał (55,5 przewidywanych, 54,7 przed); Sprzedaż nowych domówpaździernik (oczekiwano 575 000, 603 000 w porównaniu z poprzednim miesiącem); Sprzedaż nowych domóww ujęciu miesięcznym, październik (oczekiwano -4,6%, -10,9% w porównaniu z poprzednim miesiącem); Protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynkui 1-2 listopada

READ  Kontrakty terminowe na akcje płaskie po trzecim z rzędu dniu przegranych dla S&P 500

Czwartek: Święto Dziękczynienia. Nie ma żadnych godnych uwagi raportów planowanych do wydania.

Piątek: Czarny Piątek. Nie ma żadnych godnych uwagi raportów planowanych do wydania.

Kalendarz zarobków

Poniedziałek: zwinny (a), Technologie firmy Dell (Dołek), JM Smoker (SJM), Inżynieria Jacobsa (j), Li Auto (LI), miejskie firmy wyposażeniowe (URBN), Webera (WEBR), powiększenie wideo (ZM)

Wtorek: najlepsza oferta (BBY), HP (HPQ), Abercrombie & Fitch (ANF), American Eagle Outfitters (AEO), urządzenia analogowe (ADI), autodesk (ADSK), Baidu (Bedo), sklepy Burlington (WĘZEŁEK), kanadyjska energia słoneczna (CSIQ), Artykuły sportowe Dicka (DKS), drzewo dolara (DLTR), zgadywać? (GES), gniazdo w pudełku (Jacek), Medtronic (MDT), Nordstrom (JWN), Vipshop (VIP), VMware (vmw), Warner Music Group (WMG)

Środa: Derry (DE) i SentinelOne (s)

Czwartek: Święto Dziękczynienia. Nie ma żadnych godnych uwagi raportów planowanych do wydania.

Piątek: Czarny Piątek. Nie ma żadnych godnych uwagi raportów planowanych do wydania.

Alexandra Semenova jest korespondentką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @pracownik

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najnowsze wskaźniki giełdowe Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub android

Śledź Yahoo Finance na Twitterze Świergoti Facebooki Instagrami Flipboardi LinkedinI Youtube