29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kamala pędzi do Polski po pościgu za MiGiem-29, Duda prosi ją o przyspieszenie wsparcia wojskowego USA

Kamala pędzi do Polski po pościgu za MiGiem-29, Duda prosi ją o przyspieszenie wsparcia wojskowego USA

Po rozmowach między obydwoma krajami na temat ekstradycji samolotów MiG-29 z czasów sowieckich na Ukrainę, wiceprezydent Kamala Harris przyjechała w czwartek do Polski na spotkanie z prezydentem RP Andrzejem Dudą. To, co Stany Zjednoczone powiedziały Polsce przeciwko takiemu posunięciu, jest nie do przyjęcia, co budzi obawy, że taki ruch może postawić Polskę na linii rosyjskiego ognia.

Duda wezwał jednak Stany Zjednoczone, aby zrobiły więcej w celu zwiększenia bezpieczeństwa ich wschodnioeuropejskiego sojusznika. „Chcemy też sami zwiększyć nasze bezpieczeństwo w Polsce. Plany takie jak plan HIMARS, plan zakupu F-35 czy niedawno uruchomiony plan – zakup czołgów Abrams dla Polski – są już w toku” – powiedział Duda. nakłaniając Harrisa do przyspieszenia procesu. .

„Plany te należy przyspieszyć tak bardzo, jak to możliwe, ponieważ chcemy jak najszybciej dostarczyć ten wyrafinowany sprzęt do naszych sił zbrojnych” – powiedział Duda.

Polski prezydent podkreślił także konieczność członkostwa w NATO i rotacyjnej obecności wojsk USA dla bezpieczeństwa Polski. „Dobrze zdawałem sobie sprawę, że okupująca Rosja… nie przestanie atakować Gruzji w 2008 roku i najeżdżać część Ukrainy w 2014 roku. Wiem, że ten głód, ten imperialny głód będzie rósł” – powiedział Duda.

„Jeżeli Sojusz Północnoatlantycki nie stanie i nie zajmie twardego stanowiska, zobaczymy więcej ataków ze strony Rosji – być może prędzej czy później mój kraj, Polska, również padnie ofiarą” – powiedział.

Harris zapewnił Dudę bt, że Stany Zjednoczone wysłały do ​​Polski dodatkowe 4700 żołnierzy.

Odpowiadając na pytania mediów, Harris powtórzył, że zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w Sekcję 5 NATO było „żelazną tarczą” i że Stany Zjednoczone są przygotowane do obrony swoich sojuszników w przypadku takiej ewentualności. Mówiąc o decyzji o wysłaniu samolotów MiG na Ukrainę, Tuta powiedział, że nie chce podejmować decyzji zagrażającej bezpieczeństwu państw NATO.

READ  „Potrzebujemy wolności słowa”: w całej Polsce wybuchają protesty przeciwko kontrowersyjnej ustawie medialnej | Polska

Powiedział, że Polska nie chce, aby sojusz z NATO był zagrożony. „Musimy na nie patrzeć nie tylko przez nasz własny obiektyw – przez pryzmat bezpieczeństwa Polski – ale musimy spojrzeć na perspektywę bezpieczeństwa NATO jako całości.

Czytaj wszystkie wiadomości minuta po minucie Wyniki wyborów w Uttar Pradesh 2022, Wyniki wyborów w Pendżab 2022, Wyniki wyborów w Uttarakhand 2022, Wyniki wyborów w Manipur 2022I Wyniki wyborów w Goa 2022.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wyniki na żywo z uwzględnieniem miejsc Aktualizacje.