30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

PharmaCielo podpisało umowę inwestycyjną na wejście do Polski

PharmaCielo podpisało umowę inwestycyjną na wejście do Polski

Operator międzynarodowy PharmaCielo Sp. (TSXV: PCLO) (OTCQX: PCLOF) ma rozpocząć wysyłkę swojej kolumbijskiej puli do Polski w połowie przyszłego roku.

Operator konopi z siedzibą w Toronto, który prowadzi działalność w Kolumbii, poinformował, że w piątek podpisał umowę inwestycyjną z Soteria Holdings Limited.

Soteria jest spółką portfelową Artemis Growth Partners z siedzibą w Wielkiej Brytanii, skupiającą się na środowisku, społeczności i zarządzaniu (ESG) oraz globalnym przemyśle konopnym.

Zgodnie z umową polska spółka zależna Soterii będzie ubiegać się o wielokrotne licencje na import i sprzedaż hurtową kwiatu i soku z konopi medycznych firmy na polskim rynku. Wesprze zespół ekspertów zajmujących się marihuaną medyczną, który zapewni programy edukacyjne i szkoleniowe dla lekarzy w Polsce, którzy chcą przepisać marihuanę.

„Uruchamiając eksport suchych kwiatów o wysokiej zawartości THC Kolumbia, Europa Główny nacisk kładziony jest na ”- powiedział Bill Petron, dyrektor generalny Pharmaceuticals.

„UE staje się jednym z najważniejszych rynków konopi indyjskich na świecie Polska Jest to obecnie jedna z największych i najszybciej rosnących populacji pacjentów w regionie.

Powiedział, że ilość i jakość firmy w górę iw dół rzeki w unikalny sposób pozycjonuje firmę jako konkurenta przy obecnych wysokich kosztach metafizycznego importu kwiatów w Europie.

„W rezultacie spodziewamy się, że będzie to znaczący bodziec wzrostu dla biznesu” – powiedział Petron.

Główną spółką zależną PharmaCielo jest PharmaCielo Colombia Holdings SAS, która uprawia i przetwarza konopie indyjskie w Rio Negro w Kolumbii.

W zeszłym miesiącu rząd Kolumbii podpisał Rezolucję 539, która określa przepisy i wytyczne techniczne dotyczące komercjalizacji suszonych kwiatów i ekstraktów z konopi o jakości leczniczej.

Czytaj więcej: Przychody PharmaCielo spadły o 27% rok do roku do 1,9 mln USD

Czytaj więcej: PharmaCielo dostarczy produkty z konopi indyjskich z Kolumbii do Niemiec

Inne firmy wyraziły plany i zainteresowanie rozpoczęciem eksportu swojej doniczki uprawianej w Kolumbii do innych krajów.

READ  Polska: Silny PKB i wysoka inflacja wywierają presję na RPP Snap

Jednym z nich jest producent konopi z siedzibą w Kelowna Korporacja aliancka (OTCQB: ALID) Rozpoczęła eksport suszonych kwiatów uprawianych w Kolumbii do Australii i Stanów Zjednoczonych.

Akcje Aliantów wzrosły w piątek o 0,72 USD na giełdzie OTC.

Kolejny kolumbijski garncarz Clever Leaves Holdings Inc. (NASDAQ: CLVR, CLVRW) Z siedzibą na Florydzie, spodziewa się wyeksportować ziemne konopie indyjskie w trzecim kwartale 2022 r. i więcej kwiatów THC do końca roku.

Akcje Clever Leaves wzrosły w piątek o 0,36 proc. do 1,4 USD na giełdzie Nasdaq.

Śledź McGillhead na Twitterze

Polub Mugglehead na Facebooku

Śledź Natalię Buendię Calvillo na Twitterze

[email protected]