25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W poruszającym wideo ukraińskiego chłopca idącego do polskiej granicy w środku rosyjskiej okupacji

W poruszającym wideo ukraińskiego chłopca idącego do polskiej granicy w środku rosyjskiej okupacji

Film przedstawiający płaczącego ukraińskiego chłopca samotnie przechodzącego przez polską granicę pośród trwającej wojny w tym kraju przez Rosję stał się wirusowy w Internecie.

Rozdzierający serce film pokazuje chłopca idącego przez granicę do Polski, niosącego swoje rzeczy w plastikowej torbie pośród narastających napięć w kraju. Film podobno został nakręcony w polskiej wiosce Medica na granicy z Ukrainą.

Wielu Ukraińców szuka schronienia w Polsce i krajach sąsiednich, a Rosja nadal wysyła wojska do okupacji kraju.

Odkąd film został umieszczony na Twitterze, w witrynie mikroblogowej, publiczność zaczęła się emocjonować, że martwią się o samopoczucie chłopca i zastanawiają się, czy podróżuje z rodziną, czy samotnie.

Film został nakręcony przez Reuters i udostępniony przez organizację medialną CNN.

Jednak komenda polskiej straży granicznej wyjaśniła później na Twitterze, że czterolatek z Ukrainy nie podróżował sam i przekroczył granicę wraz z rodziną.

Tysiące Ukraińców uciekło do tej pory z kraju z powodu napięć między Rosją a Ukrainą. Według Washington Post, wzdłuż polskiej granicy stoją kolejki do 20 mil, a ludzie uciekający z Ukrainy muszą przejść kilka dni pieszo.

Tymczasem wydaje się, że warunki nie ulegają poprawie, ponieważ ukraiński minister spraw zagranicznych mówi, że rozmowy między Moskwą a czołowymi dyplomatami Kijowa nie przyniosły żadnych postępów w zakończeniu wojny na Ukrainie po inwazji Rosji.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba powiedział w czwartek, że spotkał się w Turcji z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem w celu omówienia szlaków humanitarnych i zawieszenia broni.

READ  AZ odpada w Europie po porażce w Polsce