7 maja, 2024

Gregg Popovich chwyta mikrofon na stadionie i błaga fanów Spurs, aby przestali wygwizdywać Kawhiego Leonarda w połowie meczu

Gregg Popovich nie wahał się, aby w środowy wieczór chwycić za mikrofon i przemówić do fanów bezpośrednio w Frostbank Center. (Daniel Dunn/USA Today) (USA Today USBW/Reuters)

Gregg Popovich nie miał tego w środowy wieczór.

Trener San Antonio Spurs pod koniec drugiej kwarty meczu z Los Angeles Clippers podbiegł do mikrofonu w Frost Bank Center w Teksasie. Popovich wraz z byłą gwiazdą Spurs Kawhi Leonardem wykonującym rzuty wolne dla Clippers byli wściekli na sposób, w jaki fani Spurs traktowali Leonarda.

„Przepraszam na chwilę. Czy możemy przestać wygwizdywać i pozwolić tym chłopakom grać?” Popovich powiedział fanom, gdy Leonard pochylił się pomiędzy rzutami wolnymi. „Nie ma klasy, nie chodzi o to, kim jesteśmy. Przestań buczeć.

Następnie Popovich odszedł i wykonał gest rękami, a niektórzy fani krótko oklaskiwali. Potem buczenie szybko wróciło.

Leonard rozpoczął karierę w Spurs w 2011 r., po tym jak organizacja wymieniła go w wieczornym drafcie z wyborem nr 15. Leonard spędził siedem sezonów w San Antonio i pomógł drużynie zdobyć tytuł NBA w 2014 r.

Jednak jego wyjście z San Antonio było trudne. Leonard rozegrał zaledwie dziewięć meczów w sezonie 2017-18 z powodu utrzymującej się kontuzji mięśnia czworogłowego, z którą on i zespół rzekomo nie zgadzali się co do tego, jak sobie z tym poradzić. Doprowadziło to do tego, że ich związek stał się kontrowersyjny i ostatecznie Spurs sprzedali go Toronto Raptors. Zdobył tam mistrzostwo i gra w Clippers od 2019 roku.

Ale buczenie w środowy wieczór nie jest niczym nowym. Od czasu odejścia Leonarda kibice Spurs nieustannie go wygwizdywali za każdym razem, gdy był w mieście. Jest jasne, że nie zakończyli jeszcze jego odejścia, nawet po tym, jak franczyza pozyskała francuską sensację Victora Wimpanyamę z numerem 1 w drafcie na początku tego roku. Era Leonarda nadeszła dawno temu.

READ  Kandydatki GOP opowiadają się za kobietami pokonanymi przez Leah Thomas, potępiają „śmierć kobiecego sportu”

Wiadomo jednak, że Popovich zrobi wszystko, co w jego mocy, aby powstrzymać buczenie. Kibice Spurs nie chcą słuchać.

Leonard (32 l.) przystąpił do środowego meczu, notując w tym sezonie średnio 21 punktów i 5,3 zbiórek. Clippers, którzy po siedmiu przegranych wygrali dwa mecze z rzędu, do przerwy prowadzili 54-48.