22 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kandydatki GOP opowiadają się za kobietami pokonanymi przez Leah Thomas, potępiają „śmierć kobiecego sportu”

Kandydatki GOP opowiadają się za kobietami pokonanymi przez Leah Thomas, potępiają „śmierć kobiecego sportu”

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Kandydaci republikańscy kandydujący do Kongresu w strefach walk wyrazili współczucie dla Riki Giorgi Virginia Tech pływak kto mówił? Po tym, jak opuściła rywalizację w mistrzostwach NCAA z powodu włączenia transpłciowej pływaczki Leah Thomas, potępiła prawo NCAA zezwalające transpłciowym pływakom, takim jak Thomas, na konkurowanie z kobietami.

„Rika Giorgi ma pełne prawo być zdenerwowana” – powiedział Fox News Digital James Rodgers, były trener piłki nożnej w szkole średniej i kandydat Republikanów do 30. okręgu kongresowego Teksasu. „To, co jej się przydarzyło, jest tak niesprawiedliwe i naprawdę jej współczuję. Zasady mające chronić kobiety w sporcie teraz tego nie robią, a sportowcy tacy jak Rika odczuwają tego konsekwencje”.

Zasady uczestnictwa osób transpłciowych NCAA Swimming VA TECH: „Czuję, że punkt końcowy został mi odebrany”

Jak twierdził Rodgers Emma Wayantbyły medalista olimpijski, którego Thomas pokonał w zeszłym tygodniu w biegu na 500 jardów w stylu dowolnym, powinien był wygrać wyścig.

James Rodgers, kandydat do teksańskiego domu republikańskiego

„Chciałbym również oddać hołd Emmie Wyant, której lata pracy i poświęcenia miały zakończyć się zdobyciem tytułu mistrzyni Women’s 500 Freestyle” – powiedział Republikanin. „Zamiast tego została przyćmiona swoimi fenomenalnymi osiągnięciami sportowymi i ostatecznie została zapomniana, poświęcona na ołtarzu tolerancji przez osoby, które kpiły z rozdziału dziewiątego”.

„Tolerancja i współczucie nie powinny i nie powinny pochodzić z zmuszania kobiet do powrotu na drugie i drugie miejsce” – podsumował Rodgers.

Leah Thomas z Pensylwanii czeka na bieg wstępny do Mistrzostw NCAA Kobiet na 500 metrów Freestyle, które rozpoczynają się w czwartek, 17 marca 2022 r., w Georgia Tech w Atlancie.

Leah Thomas z Pensylwanii czeka na bieg wstępny do Mistrzostw NCAA Kobiet na 500 metrów Freestyle, które rozpoczynają się w czwartek, 17 marca 2022 r., w Georgia Tech w Atlancie.
(Zdjęcie AP/John Bazemore)

„Zawodniczki obserwują, jak ich ciężka praca i życiowe marzenia są rozdzierane przez biologicznych mężczyzn, którzy nie są wystarczająco utalentowani, aby konkurować w męskim sporcie” – powiedziała Gina Ciarcia, matka pięciorga dzieci i kandydatka do Kongresu w 7. okręgu kongresowym Wirginii. Fox Aktualności cyfrowe. Ciarcia zwróciła uwagę na fakt, że Thomas, który startował jako mężczyzna przed zawodami kobiet, zajął 462. miejsce w pływaniu mężczyzn, według Do kolegów z drużyny Thomasa.

„Jesteśmy świadkami śmierci kobiecego sportu na naszych oczach w imię fałszywego poczucia sprawiedliwości” – dodał Cearcia. Zauważyła, że ​​dwoje z jej pięciorga dzieci to 18-letnie bliźniaki, chłopiec i dziewczynka. „Mój syn jest o 100 funtów cięższy niż jego siostra bliźniaczka; ta waga to zwiększona masa mięśniowa i gęsta kość, które może rozwinąć tylko mężczyzna”.

Emma Wyant: zdobywczyni drugiego miejsca w mistrzostwach NCAA Leah Thomas zdobyła medal olimpijski w 2021 r.

„Historie takie jak Leah Thomas zniechęcają młode kobiety, które pewnego dnia marzą o rywalizacji na najwyższym poziomie w lekkiej atletyce” – powiedział kandydat. „W trosce o nasze dziewczyny mam nadzieję, że stowarzyszenia sportowe zmienią kurs i trzymają transpłciowych sportowców z dala od sportów kobiet”.

Steve Gray, ojciec dwóch wysportowanych córek, który kandyduje do Kongresu w 4. okręgu kongresowym New Jersey, powiedział, że Wyant, Georgy i inni zostali okradzeni z „legalnych zwycięstw”.

Steve Gray

„Moje dwie córki są bardzo konkurencyjnymi sportowcami” – powiedział Gray dla Fox News Digital. „Moja najstarsza córka otrzymała pełne stypendium sportowe, aby zagrać w I lidze. Jestem więc świadoma pracy, jaką te dziewczyny i kobiety włożyły, aby rywalizować na tak wysokim poziomie”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

„Emma Wayant i Rica Giorgi i wszyscy pływacy z college’u, którzy musieli rywalizować z Leah Thomas – te dziewczyny poświęcają wiele godzin na naukę i doskonalenie swojego sportu, a teraz są okradane ze zwycięstw i pozbawione uzasadnionych zwycięstw” – powiedział Gray. . „To wstyd, że politycy, NCAA i inni bardziej dbają o robienie tego, co jest politycznie poprawne, niż robienie tego, co jest właściwe dla biologicznie oddanych matematyków”.