21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Misja SpaceX Starlink wystartuje w poniedziałek z Cape Canaveral SFS

Misja SpaceX Starlink wystartuje w poniedziałek z Cape Canaveral SFS

On gra

W poniedziałkowe popołudnie SpaceX wysłało kolejną rakietę Falcon 9, która poleciała w stronę nieba pośród słonecznych i migoczących fal upałów na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

Misja Starlink 6-57 firmy SpaceX wystartowała o godzinie 14:14 czasu wschodniego – prawie dwie godziny później niż pierwotnie planowano – z Launch Complex 40. Rakieta wyrzuciła 23 szerokopasmowe satelity na niską orbitę okołoziemską po trajektorii południowo-wschodniej.

Falcon 9 wystartował w poniedziałek 8 godzin i 20 minut przed planowanym startem astronautów NASA Sonny’ego Williamsa i Butcha Wilmore’a o 22:34 podczas ich głośnej misji na pokładzie kapsuły Starliner Boeinga z pobliskiego Launch Complex 41.

Zamiast tego załogi przeprowadziły inspekcję głównego startu Starlinera, aby móc ocenić zawór nadmiarowy tlenu drugiego stopnia Centaura. Boeing powiedział, że następna próba startu nastąpi dopiero w piątek.

Przylądek Canaveral: Czy dzisiaj jest premiera? SpaceX, NASA i nadchodzący harmonogram wystrzelenia rakiety ULA na Florydzie

Prognoza 45. Eskadry Pogodowej Sił Kosmicznych przewidywała 90% szans na pogodę „startu” dla misji SpaceX Starlink w poniedziałek, a warunki były dobre do startu.

SpaceX poinformowało, że pierwszy stopień rakiety Falcon 9 był jej 15. lotem. Wzmacniacz wystrzelił już misje CRS-24, Eutelsat HOTBIRD 13F, OneWeb 1, SES-18, SES-19 i 10 Starlink. Po rozdzieleniu stopni wzmacniacz wylądował na statku bezzałogowym Just Read theInstrukcjs firmy SpaceX na Oceanie Atlantyckim.

Patrząc w przyszłość na środę – chociaż SpaceX nie ogłosiło jeszcze żadnego komunikatu – ostrzeżenia nawigacyjne FAA i Narodowej Agencji Wywiadu Geoprzestrzennego wskazują, że późnym rankiem otworzy się kolejne okno startu Starlink.

Szczegóły punktu:

  • zadanie: Rakieta SpaceX Falcon 9 wyniesie kolejną partię satelitów internetowych Starlink z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego.
  • Uruchom okno: 10:42 do 15:13
  • Lokalizacja: Podkładka 39A.
  • Ścieżka: południowy wschód.
  • Lokalny boom dźwiękowy: NIE.
  • Lądowanie wspomagające: Statek dronowy na Oceanie Atlantyckim.
  • Transmisja na żywo: Rozpoczyna się 90 minut przed startem na floridatoday.com/space.
READ  Kraby pustelniki na całym świecie wykorzystują plastikowe śmieci jako muszle

Najnowsze wiadomości ze stacji sił kosmicznych na przylądku Canaveral i KSC można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym „Floryda Today”. Skontaktuj się z Nealem [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i startów na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.