21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

EKSKLUZYWNIE – Call of Duty obejmuje kampanie w otwartym świecie w Black Ops podczas wojny w Zatoce Perskiej i poza nią

EKSKLUZYWNIE – Call of Duty obejmuje kampanie w otwartym świecie w Black Ops podczas wojny w Zatoce Perskiej i poza nią

Insider Gaming dowiedziało się, że w tym roku Call of Duty będzie zawierać kampanię w otwartym świecie w Black Ops Gulf War.

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy w serii pojawiła się podobna kampania w otwartym świecie, ponieważ pierwszy rzut oka na to, jak mogłaby wyglądać taka kampania, po raz pierwszy pojawił się w Modern Warfare 3 i jej „Misjach w otwartym świecie”. Źródła wyjaśniły jednak, że w przeciwieństwie do Modern Warfare 3, kampania wojny w Zatoce Perskiej została zbudowana od podstaw, a nie przy użyciu zasobów z poprzednich odsłon.

Obecnie w otwartym świecie gry gracz i jego zespół poruszają się po mapie bardziej przypominającej mapę Far Cry niż cokolwiek, co widzieliśmy wcześniej w uniwersum Call of Duty. Gracze będą mogli poruszać się za pomocą pojazdów, a także korzystać z systemu szybkiej podróży, aby przedostać się z jednego punktu do drugiego. Choć musimy jeszcze poznać zakres misji liniowych, źródła potwierdziły, że część misji liniowych zostanie zintegrowana z grą.

W kampanii opracowanej przez Raven Software (tryb wieloosobowy i zombie zajmie się Treyarch Games) powróci kilka postaci z Black Ops, w tym Adler, który będzie częścią twojego zespołu.

Źródła ujawniły również, że poza Wojną w Zatoce Perskiej Black Ops, seria prawdopodobnie będzie skłaniać się ku bardziej kampaniom w otwartym świecie, a nie liniowo. Call of Duty 2025 o kryptonimie Saturn, które obecnie nie ma głównego dewelopera, również będzie miało kampanię w otwartym świecie, z mapą podzieloną na kilka różnych biomów/lokalizacji. Chociaż prezentacja gry podlega ciągłym zmianom, biorąc pod uwagę jej wczesny etap rozwoju (20 miesięcy do premiery w momencie pisania tego tekstu), stwierdzono, że przejście kampanii ze świata liniowego do otwartego opiera się przede wszystkim na usprawnieniu procesu tworzenia gry wszystko inne – ale co. Nie jest jasne, czy to się zmieni wraz z wydaniem.

READ  World of Warcraft: Bardzo dobra (prawie) jazda na smokach

Call of Duty Black Ops Gulf War, którego premiera spodziewana jest obecnie w październiku 2024 r., będzie szóstą odsłoną serii Black Ops.

Co sądzisz o zmianie kampanii Call of Duty na bardziej otwarty świat? Daj nam znać w komentarzach poniżej.


Aby dowiedzieć się więcej o Insider Gaming, zapoznaj się z naszym ekskluzywnym spojrzeniem na firmę Ubisoft, skupiającym się na niskim morale pracowników, wysokich napięciach i przyszłych seriach gier.