29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bambu Lab wycofuje każdą drukarkę 3D A1 — nie używaj jej, dopóki tego nie przeczytasz

Bambu Lab wycofuje każdą drukarkę 3D A1 — nie używaj jej, dopóki tego nie przeczytasz

Laboratorium Bambusowe jest Oficjalne przypomnienie Wszystkie drukarki 3D A1 (z wyjątkiem A1 Mini). Firma „zdecydowanie” nalega, aby właściciele zaprzestali jej używania ze względów bezpieczeństwa po otrzymaniu ostrzeżenia o „niestabilnych odczytach temperatury”, które po raz pierwszy powiązano z wadliwym kablem grzejnym. zeszły tydzieńjak donosi Urządzenia Toma. Po dalszym dochodzeniu Bamboo twierdzi, że problem dotyczy „mniej niż 0,1% wszystkich sprzedanych drukarek A1”, ale nie może określić przyczyny ze 100% pewnością, dlatego oferuje pełny zwrot pieniędzy każdemu właścicielowi A1, który sobie tego życzy. .

Firma nie wycofuje żadnych innych drukarek ze swojej oferty, więc jeśli posiadasz

Oto TL; DR tego, co się dzieje:

Firma Napisane w zeszłym tygodniu Nie są one odpowiednio zaprojektowane, aby odciążyć kabel grzejny – najgrubszą część kabla, która ma zapobiegać załamaniom w miejscu podłączenia – przez co bardzo łatwo jest go uszkodzić i spowodować zwarcie. Jednak firma Bamboo uważa obecnie, że w przypadku niektórych drukarek może występować inny nieznany problem, co skłoniło firmę do podjęcia decyzji o wycofaniu modelu A1.

Bambu Lab twierdzi, że przetworzenie każdego zwrotu pieniędzy zajmie do 15 dni roboczych, ale jeśli zamiast tego chcesz zastosować zwrot pieniędzy w jednej z innych drukarek, otrzymasz kupon o wartości 80 USD do wykorzystania na ten zakup lub na nowy projekt Drukarka A1, gdy będzie dostępna „około maja”.

Alternatywnie możesz samodzielnie naprawić A1, gdy nowe urządzenia grzewcze będą gotowe pod koniec marca, i otrzymać kupon o wartości 120 USD do wykorzystania na dowolne zakupy w sklepie internetowym Bambu (pod warunkiem, że samodzielna naprawa jest legalna w Twoim kraju). Bambus Film został przesłany O procesie wymiany i Szczegóły w pisemnym samouczku Aby pomóc Ci zdecydować, czy czujesz się komfortowo, wybierając drogę DIY.

READ  Apple wycofuje iPoda, ikonę przenośnych gier, po 22 latach

Na koniec Bamboo prosi właścicieli drukarek A1 o poinformowanie firmy, którą opcję wybierają Ta strona rejestracji Dzięki temu może zamówić odpowiednią ilość części do przygotowania. Wybór procesu samodzielnej naprawy faktycznie nastąpi rozciąga się A1 sześciomiesięczna gwarancja. Bamboo twierdzi, że jego oficjalni sprzedawcy „powinni” oferować te same warunki osobom, które dokonały zakupu za ich pośrednictwem.

W zeszłym tygodniu na swoim blogu Bamboo zamieściła kilka zdjęć. Oto jak będzie wyglądał uszkodzony kabel:

Uszkodzony kabel głowicy.
zdjęcie; Laboratorium bambusa

Oto zdrowy kabel:

Kabel nieuszkodzony.
Zdjęcie: Laboratorium Bambusa

Zaktualizowano 5 lutego 2024 r. o 00:24 ET: Dodano więcej szczegółów.