20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Final Fantasy 16 i Final Fantasy 7 Rebirth nie spełniły oczekiwań na PS5

Final Fantasy 16 i Final Fantasy 7 Rebirth nie spełniły oczekiwań na PS5

Obraz: Plac płatności

Square Enix ogłosiło na początku tego tygodnia, że ​​będzie agresywnie realizować strategię bardziej skupioną na wielu formatach, po tym jak duże premiery na konsolę PS5 nie spełniły oczekiwań. według Bloomberga Dziennikarz Takashi Mochizuki rozpoczął sprzedaż Final Fantasy 16 zgodnie z celami firmy, ale od tego czasu jej dynamika spadła i nie udało jej się osiągnąć kolejnych celów. Port PC jest nieuchronny, a wydawca ma nadzieję, że tytuł wróci na właściwe tory.

Final Fantasy 7 Rebirth również nie spełniło oczekiwań, choć nie ma informacji o jego aktualnej sprzedaży ani o tym, jak daleko jest od celów Square Enix. Jest też Foamstars, tytuł, który zawsze budził kontrowersje, ale najwyraźniej również nie trafił w gusta wydawcy. Zostało to uruchomione pierwszego dnia z PS Plusai nadal otrzymuje kolejne aktualizacje.

Należy zauważyć, że żadna z gier nie była koniecznie porażką, a jedynie tym, że nie spełniła oczekiwań. Wygląda na to, że odpowiedzią Square Enix na to będzie wypuszczenie w przyszłości swoich tytułów na większą liczbę platform, chociaż ciekawie będzie zobaczyć, jaki wpływ będzie miała ta strategia; Naturalnie dotarłaby do większej liczby konsumentów, uruchamiając ją jednocześnie na PlayStation, Nintendo, Xbox i PC – ale prawdopodobnie można śmiało powiedzieć, że osiągnie swoje cele. Również wzrost tego procesu.

READ  Microsoft wezwał PlayStation do obrony przed pozwem FTC