20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Po odejściu Jima Ryana na emeryturę Sony mianuje nowych liderów PlayStation

Po odejściu Jima Ryana na emeryturę Sony mianuje nowych liderów PlayStation

Sony mianuje współzarządców Hermena Hulsta i Hideaki Nishino do kierowania działem PlayStation Od 1 czerwca. Hermen Hulst, który obecnie pełni funkcję prezesa PlayStation Studios, zostanie mianowany dyrektorem generalnym grupy biznesowej studia Sony Interactive Entertainment (SIE). Hideaki Nishino zostanie mianowany dyrektorem generalnym grupy biznesowej Platforms firmy SIE i obaj będą podlegać dyrektorowi finansowemu Sony i prezesowi SIE Hirokiemu Totokiemu.

Niezwykłe mianowanie współdyrektorów naczelnych następuje zaledwie kilka miesięcy po przejściu na emeryturę byłego szefa PlayStation, Jima Ryana. Totoki pełnił funkcję tymczasowego dyrektora generalnego SIE i pracował nad znalezieniem następcy na stanowisko dyrektora generalnego SIE, ale Sony zdecydowało teraz, że chce podzielić obowiązki, aby kierować biznesem PlayStation na różnych platformach i grach. Zarówno Nishino, jak i Holst to weterani Sony, a Nishino pełnił w Sony różne role przez ponad 20 lat.

Jest to pierwszy raz, kiedy Sony mianowało współdyrektorów generalnych do prowadzenia działalności związanej z PlayStation, a dzieje się to w obliczu zwolnień w branży gier, które miały miejsce przez ostatnie 18 miesięcy. Na początku tego roku Sony zwolniło 900 pracowników PlayStation i zamknęło londyńskie studio, które tworzyło gry na PlayStation VR. Na początku tego roku Microsoft zwolnił 1900 pracowników w Activision i Xbox, a następnie zamknął za nimi Bethesda Studios. Redfall I Cześć Fi Rush W zeszłym tygodniu kolejna tura zwolnień.

Ogłoszenie przez Sony nowych liderów PlayStation następuje także na kilka godzin przed planowanym ogłoszeniem najnowszych wyników finansowych. Sony obniżyło prognozę sprzedaży konsoli PS5 w zeszłym kwartale, więc oczy wszystkich zwrócone są teraz na liczbę jednostek PS5, które firma była w stanie sprzedać w roku finansowym 2023 kończącym się 31 marca. Być może otrzymamy także więcej wskazówek na temat ambitnych planów Sony dotyczących PlayStation PC.

READ  Gurman: przeprojektowana klawiatura Magic Keyboard dla nowego iPada Pro

Podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych na początku tego roku powiedział to także prezes SIE Hiroki Totoki dyskusja Możliwość tworzenia gier PlayStation na wielu komputerach/platformach. „W przeszłości chcieliśmy spopularyzować konsolę… ale istnieje między nimi synergia” – powiedział Totoki. „Tak więc, jeśli masz silne treści własne, nie tylko na naszej konsoli, ale także na innych platformach, takich jak PC, własne treści można rozwijać na wielu platformach, co może pomóc poprawić zyski operacyjne”.