19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Następną grą Google mogą być minigry YouTube

Następną grą Google mogą być minigry YouTube

Po śmierci Stadia na początku tego roku Google chce zaplanować kolejną inicjatywę związaną z grami w YouTube z „Playables”.

Według dziennik „Wall Street W piątek „YouTube testuje wewnętrzny produkt do gier online”.

„Playables” to nazwa tej funkcji gier z tytułami dostępnymi w aplikacji/witrynie YouTube na „komórce lub komputerze”.

Raport mówi, że jest wiele rzeczy, ale tylko jeden szczegół: „Stack Bounce, gra zręcznościowa, w której gracze próbują rozbić warstwy cegieł odbijającą się piłką”. Obecnie jest testowany wewnętrznie z personelem.

Szybkie wyszukiwanie ujawnia, że ​​jest to tzw Aktualny adres GameSnacks, który powstał jako projekt Area 120 mający na celu tworzenie gier na urządzenia o niskim poborze mocy z wolnymi połączeniami. Można go już znaleźć w Android Auto i bezpośrednio w sieci.

Jednak nie jest jasne, czy te lekkie tytuły HTML5 są zakresem tego, co YouTube robi z Playables. the dziennik „Wall Street Ujmij to jako firmę, która chce znaleźć „nowe obszary wzrostu” po: Wydatki na reklamę spadają. Zapytany o komentarz, Google powiedział:

„Gry zawsze były w centrum zainteresowania YouTube” – powiedział rzecznik firmy w oświadczeniu. „Zawsze próbujemy nowych funkcji, ale nie mamy nic do ogłoszenia w tej chwili”.

Samo oferowanie tytułów z GameSnacks nie pasuje do innych witryn wideo i innych najnowszych rozszerzeń, takich jak podcasty YouTube. Poza tym za tymi krótkimi grami nie ma prawdziwego aspektu społecznościowego.

Integracja Stadia z YouTube pozwala wskoczyć do gry bezpośrednio z filmu, a nawet dołączyć do transmisji na żywo. Oczywiście poprzednia próba gry Google zakończyła się, zanim została szeroko przyjęta.

Tymczasem wciąż czekamy na resztę planu Google Play Games po uruchomieniu klienta PC. Wyciekł obszerny plan działania w związku z pozwem Apple i Epic Games w 2021 roku.