20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Google nadaje Find My Device nowy slogan

Google nadaje Find My Device nowy slogan

Tego lata Google wykorzysta ponad miliard urządzeń z Androidem do identyfikacji tagów śledzących i słuchawek. W ramach tego Find My Device otrzymuje nowe logo.

Przez ostatnie kilka lat ikona aplikacji Znajdź moje urządzenie na Androidzie była białą pinezką z telefonem pośrodku na zielonym tle. Mapowy charakter aplikacji został przekazany. Google w 2022 roku zmodyfikował go, aby usunąć cienie i lepiej dopasować inne nowoczesne logo.

Kiedy w lutym aplikacja Znajdź moje urządzenie została całkowicie odnowiona za pomocą Material You, wydawało nam się dziwne, że zielona ikona pozostała niezmieniona.

Od tego czasu zauważyliśmy nowe logo Znajdź moje urządzenie. Google kontynuuje mapowanie / mapowanie lokalizacji za pomocą projektu celownika w czterech kolorach firmy, które również przywołują radar i skanowanie. Jest mniej dosłowny niż poprzednia wersja, ale Find My Device nie jest już tylko dla telefonów i od jakiegoś czasu nie jest z dodatkiem tabletów, zegarków i słuchawek.

Oczywistym wizualnym minusem jest to, że logo wtopi się w morze innych niebieskich/czerwonych/żółtych/zielonych ikon na twoich telefonach. Zieleń, która budziła poczucie bezpieczeństwa i trochę Androida, lepiej wyróżniałaby aplikację, zwłaszcza że jest to ta, której możesz szukać w panice. Ostatnio Google zdecydowało się nie wprowadzać czterokolorowego projektu do aplikacji takich jak Play Books. Jednak Google Authenticator i Arts & Culture wyraźnie poszły w drugą stronę.

Ta ikona powinna pojawić się, gdy sieć Find My Device zostanie uruchomiona później tego lata. Google pozwoli ci zobaczyć lokalizację twoich trackerów, słuchawek (które zostaną uruchomione później) i twoich urządzeń mobilnych. Aplikacja poprowadzi Cię, gdy coś będzie w pobliżu z możliwością odtwarzania dźwięku.

Google twierdzi, że „dane lokalizacyjne uzyskane z sieci są szyfrowane od końca do końca, dzięki czemu Google nie może ich zobaczyć ani wykorzystać do żadnych innych celów”, a więcej szczegółów na temat ochrony prywatności zostanie uwzględnionych przed uruchomieniem.

Dylana Russella Przyczynić się do tego artykułu.