19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Coinbase, XRP i Uniswap kontra SEC – dlaczego ruch na giełdzie jest „krytyczny” dla kryptowalut

Coinbase, XRP i Uniswap kontra SEC – dlaczego ruch na giełdzie jest „krytyczny” dla kryptowalut

  • Bitwa prawna Coinbase z SEC uwydatnia napięcie między platformami kryptowalut a organami regulacyjnymi
  • Spór o „umowy inwestycyjne” kształtuje zasady transakcji kryptowalutowych

Wydaje się, że w następstwie krwawej łaźni na rynku kryptowalut Coinbase, jedna z wiodących na świecie giełd kryptowalut, zwróciła uwagę na tę sprawę. Zaznaczenie ważnego kroku w toczącej się batalii prawnej z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Coinbase, 12 kwietnia stopa „Apelacja wstępna” w sądzie federalnym.

Podkreśla to rosnące napięcie między platformami kryptowalut a organami regulacyjnymi, szczególnie w odniesieniu do klasyfikacji i regulacji aktywów cyfrowych.

Teraz, gdy pojawiają się spory prawne, pojawia się ważne pytanie – jaki wpływ będzie miało to wstępne odwołanie na szerszy rynek kryptowalut?

Audyt SEC przeciwko Coinbase

W swoim najnowszym poście na X (dawniej Twitterze) Paul Grewal, dyrektor prawny Coinbase (CLO), podkreślił kluczową kwestię w sporze z SEC. On Powiedział,

„Dzisiaj @Coinbase złożył wniosek, prosząc sąd o zezwolenie na złożenie apelacji w naszej sprawie @SECGov w sprawie tego kontrolnego pytania: czy „umowa inwestycyjna” wymaga czegoś umownego – naszym zdaniem tak jest, z czym SEC się nie zgadza.”

Ta różnica zdań jest kluczem do określenia zakresu regulacyjnego niektórych transakcji Coinbase.

Coinbase argumentuje również, że wykorzystanie przez SEC testu Howeya do aktywów kryptowalutowych stwarza niepewność co do tego, co stanowi zabezpieczenie. Choć często jest mało prawdopodobne, aby takie odwołania zakończyły się sukcesem, jeśli zostaną zatwierdzone, odwołanie to może przybliżyć branżę do rozwiązania problemu, być może dzięki orzeczeniu Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

Jednak w niedawnym orzeczeniu sędzia Katherine Polk Failla z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku zadała cios obronie Coinbase przed SEC. Odrzuciła większość wniosków Coinbase o oddalenie, uznając stanowisko SEC za „rozsądne”, co sygnalizuje poważne wyzwanie dla Coinbase w zakresie kontroli regulacyjnej nad giełdami kryptowalut.

READ  Chick-fil-A ogłasza, że ​​nie będzie już podawać kurczaka bez antybiotyków

Nadużycie władzy przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd

Zdaniem Grewala jednak

„Działanie SEC przeciwko nam i innym firmom zajmującym się aktywami cyfrowymi przekracza ustawowe uprawnienia przyznane przez Kongres i kładzie nieuczciwą chmurę na amerykańskie innowacje w zakresie aktywów cyfrowych”.

Ponadto sędzia okręgowy USA Robert Shelby zrobił niedawno ważny krok, nakładając sankcje na SEC w pozwie dotyczącym funduszu dłużnego. Czyniąc to, przytoczył wiele przypadków postępowania „w złej wierze” i uznał agencję za winną „rażącego nadużycia”. Siły.

Rozwój ten jest zgodny z toczącymi się sporami prawnymi SEC z kilkoma platformami kryptowalutowymi, takimi jak Ripple, oraz z niedawnym wydaniem przez nią zawiadomienia Wells do Uniswap Labs. Wydarzenia te rodzą pytania o wpływ SEC na rynek kryptowalut, pozostawiając wiele osób z pytaniem – czy SEC zagraża kryptowalutom jako całości?