19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Powerball próbuje anonimowo wyjaśnić opóźnienie w wygranej w wysokości 1,3 miliarda dolarów

Powerball próbuje anonimowo wyjaśnić opóźnienie w wygranej w wysokości 1,3 miliarda dolarów

On gra

Najbardziej oczekiwane Arsenał Losowanie, które odbyło się 6 kwietnia, było warte około 1,326 miliarda dolarów i stanowiło czwartą co do wielkości wygraną w historii, i zaskoczyło graczy, gdy loteria wpadła w kłopoty.

Po tym, jak gracze Powerball zostali pozostawieni w pobliżu ze swoimi biletami, organizatorzy gry ogłosili opóźnienie około 23:15 czasu wschodniego i powiedzieli, że oczekiwanie wynika z niezakończenia procedur losowania wstępnego. Zwycięskie liczby zostały wylosowane w Florida Lottery Studio dopiero o 2:30 w nocy, ponad trzy godziny po planowanym losowaniu. Losowanie było transmitowane na żywo na kanale Powerball YouTube.

Rysunek otrzymał główną nagrodę o wartości szacunkowej 1,3 miliarda dolarów. Kiedy ogłoszono liczby, jackpot wzrósł do 1,326 miliarda dolarów. Po raz piąty w Powerball jackpot wynosi ponad 1 miliard dolarów.

Po opóźnieniu Powerball wydał następujące oświadczenie:

„Zasady Powerball wymagają, aby każdy bilet sprzedany w całym kraju został zeskanowany i zweryfikowany przez dwa różne systemy komputerowe przed wylosowaniem zwycięskich liczb” – czytamy w oświadczeniu. „Ma to na celu zapewnienie, że każdy bilet sprzedany na losowanie Powerball zostanie rozliczony i będzie miał równe szanse na wygraną. Dziś wieczorem mamy jedną jurysdykcję, która potrzebuje dodatkowego czasu na zakończenie procesu losowania z wyprzedzeniem”.

Niedziela, Loteria w Oregonie Ogłoszono, że zwycięski kupon na czwarty co do wielkości jackpot w stanie został sprzedany. Według loterii zwycięzca ma rok na zdobycie ogromnej wygranej i może zgarnąć do domu 621 milionów dolarów, jeśli wybierze opcję gotówkową.

Stowarzyszenie Multi-State Lottery Association powiedziało USA TODAY, że przed rozpoczęciem losowania każdy stan musi przejść proces wstępnego losowania.

READ  Mark Zuckerberg przyjmuje wyzwanie walki w klatce Elona Muska

Oto, co się faktycznie wydarzyło:

Co wydarzyło się podczas losowania Powerball 6 kwietnia?

Powerball chce, aby gracze wiedzieli, że nie było żadnego problemu z faktycznym losowaniem, ale że potrzebny był dodatkowy czas na ukończenie procedur losowania z wyprzedzeniem.

W szczególności Stowarzyszenie Loterii Wielostanowej stwierdziło, że przed losowaniem Powerball musi otrzymać wszystkie dane dotyczące sprzedaży i graczy ze wszystkich 48 stanów loterii. Proces ten jest zakończony niezależnie od kwoty jackpota Powerball.

Awansy zawodników Oregonu: Urzędnicy twierdzą, że jest zwycięzcą loterii Powerball o wartości 1,3 miliarda dolarów

Jakie są procedury losowania z wyprzedzeniem w loterii?

Przed każdym losowaniem Powerball loteria wymaga od każdego stanu podania liczby losów zakupionych przed losowaniem. W ten sposób loteria może zapewnić każdemu graczowi równe szanse na wygraną w tym losowaniu.

Aby chronić integralność losowania, Stowarzyszenie Loterii Wielostanowej stwierdziło, że przed losowaniem Powerball należy zebrać wszystkie wymagane dane dotyczące sprzedaży i rozgrywki. Zapobiega to oszukiwaniu i twierdzeniu, że wygrał główną wygraną w danym stanie.

Czy to było pierwsze przełożenie Powerballu?

Ponieważ gracze Powerball spodziewali się wylosowania liczb o 10:59 ET, loteria została opóźniona ze względu na wcześniejsze procedury losowania. Chociaż dla niektórych czas oczekiwania może być denerwujący, loteria stwierdziła, że ​​nie jest to pierwszy przypadek tego typu opóźnienia w loterii.

Począwszy od kwietnia 1992 r., w ciągu 30 lat istnienia Powerball zdarzały się pewne problemy z rysowaniem. Według Multistate Lottery Association, niektóre losowania loterii wykonano po losowaniu o godzinie 22:59 ET.

Zespoły Powerball mają tylko 10 minut na transmisję swoich losowań w poniedziałki, środy i soboty. Jeśli jednak losowanie jest opóźnione lub występują problemy, gracze mogą oglądać transmisję na żywo z losowania Strona Powerballu.

Który stan jest odpowiedzialny za opóźnienie Powerball?

Firma USA TODAY zapytała Stowarzyszenie Loterii Wielostanowej, który stan ponosi winę za opóźnienie losowania Powerball zaplanowanego na 6 kwietnia. Aby chronić tożsamość państwa, które spowodowało opóźnienie, loteria odmówiła komentarza.

READ  Tesla obniża ceny w Chinach i na innych rynkach azjatyckich w miarę spadku sprzedaży

Czy gracze Powerball powinni ufać loterii?

Choć Stowarzyszenie Loterii Wielostanowej nie odpowiedziało „tak” ani „nie” na to pytanie, organizacja loterii utrzymuje, że włączenie procedury losowania z wyprzedzeniem przed każdym losowaniem zapewni integralność losowania.