29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amerykański hokeista Adam Johnson zmarł po kontuzji szyi podczas jazdy na łyżwach w Anglii

Amerykański hokeista Adam Johnson zmarł po kontuzji szyi podczas jazdy na łyżwach w Anglii

Amerykański hokeista Adam Johnson zmarł po „strasznym wypadku” podczas sobotniego meczu w Anglii – ogłosiła jego drużyna.

NOTTINGHAM, Anglia – Amerykański hokeista Adam Johnson, który wystąpił w 13 meczach NHL z Pittsburgh Penguins w latach 2019 i 2020, zmarł po przecięciu szyi ostrzem łyżwy podczas sobotniego meczu w Anglii – poinformował jego zespół. Miał 29 lat.

Johnson grał dla drużyny Nottingham Panthers w meczu Challenge Cup przeciwko Sheffield Steelers, kiedy doznał skaleczenia na łyżwach w drugiej tercji meczu Elite Ice Hockey League na stadionie Utilita Arena w Sheffield.

„Nottingham Panthers są naprawdę zszokowani informacją, że Adam Johnson zmarł tragicznie w wyniku dziwacznego wypadku podczas wczorajszego meczu w Sheffield” – oznajmił zespół w niedzielę.

„Pantery pragną przekazać nasze myśli i kondolencje rodzinie Adama, jego partnerowi i wszystkim przyjaciołom w tym bardzo trudnym czasie. Wszyscy w klubie, w tym gracze, pracownicy, zarząd i właściciele, są głęboko zasmuceni wiadomością o śmierci Adama”.

Johnson, pochodzący z Minnesoty, spędził 13 meczów w części sezonów 2018–19 i 2019–20, grając w drużynie Pittsburgh w NHL, a następnie spędził sezon 2020–21 w Szwecji w drużynie Malmo Redhawks. Dla Penguins zdobył gola i zaliczył trzy asysty.

„Pingwiny Pittsburgh dołączają do całego hokejowego świata w opłakiwaniu życia Adama Johnsona, którego życie zbyt wcześnie zostało tragicznie przerwane” – napisali w niedzielę Penguins w oświadczeniu. „Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Adama, a także wszystkim jego byłym i obecnym kolegom z drużyny oraz trenerom. Adam zawsze będzie częścią rodziny Penguins”.

Johnson grał w hokeja w college’u w Minnesota Duluth, pomagając Bulldogs dotrzeć do dwóch turniejów NCAA. Strzelił zwycięskiego gola w dogrywce w turnieju 2017, wysyłając Minnesotę Duluth do Frozen Four po zwycięstwie nad Boston University.

W swojej karierze grał także w trzech klubach American Hockey League oraz w Niemczech w Augsburger Panthers w sezonie 2022–23, zanim zgodził się dołączyć na ten sezon do Nottingham.

READ  Piłkarz Gary Lineker zwolniony przez BBC z powodu tweetów dotyczących polityki uchodźców | Wiadomości o prawach człowieka

Zespół dodał: „Nasze myśli są także z kibicami i personelem obu klubów, szczególnie z tymi, którzy byli na meczu lub go śledzili i którzy będą zszokowani dzisiejszymi wiadomościami”.

„Pantery chciałyby podziękować wszystkim, którzy zeszłego wieczoru zechcieli wesprzeć Adama w najtrudniejszych okolicznościach. Adam, nasz numer 47, był nie tylko wybitnym hokeistą, ale także wspaniałym kolegą z drużyny i wspaniałą osobą, która miała swoje całe życie przed nim. Klub będzie za nim bardzo tęsknić i nigdy o nim nie zapomni.

Liga ogłosiła przełożenie trzech meczów zaplanowanych na niedzielę w Belfaście, Fife i Guildford po śmierci Johnsona. Przełożony został także zaplanowany na wtorek mecz w Nottingham.

To trudna wiadomość, powiedział Ian Laperriere, który trenował Johnsona w drużynie Lehigh Valley Phantoms z AHL.

„Świetny dzieciak (i) kolega z drużyny” – napisał Laperriere w SMS-ie. „Tylko wspaniałe rzeczy można o nim powiedzieć”.

W całej swojej historii liga NHL była świadkiem paniki, czego przykładem był bramkarz Buffalo Clint Malarchuk, który został uderzony ostrzem w szyję podczas meczu z St. Louis 22 marca 1989 r. Malarchuk otrzymał natychmiastową pomoc medyczną i ponownie zagrał 10 dni później.

___

AP Sports: https://apnews.com/sports