20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zespół 49ers zwalnia obrońcę Isaiaha Olivera i generuje 2,4 miliona dolarów w ramach limitu wynagrodzeń – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Zespół 49ers zwalnia obrońcę Isaiaha Olivera i generuje 2,4 miliona dolarów w ramach limitu wynagrodzeń – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

49ers rozpoczęli swoje finansowe manewry w piątek, zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu przez ligę NFL podwyżki wynagrodzeń na sezon 2024 o ponad 30 milionów dolarów.

San Francisco zwolniło weterana liniowego obrońcy Isaiaha Olivera, co przyniosło natychmiastowe oszczędności w wysokości 2,4 miliona dolarów.

Oliver podpisał dwuletni kontrakt za 6,75 miliona dolarów z 49ers jako nieograniczony wolny agent w zeszłym sezonie, aby zastąpić Jimmiego Warda na stanowisku najlepszego obrońcy San Francisco.

Jednak Oliver miał trudności w tej roli i ostatecznie został wykorzystany wyłącznie w zespołach specjalnych.

Początkowy obrońca Deommodore Lenoir przejął nikiel za Olivera w połowie sezonu, a Ambry Thomas wchodził do meczów w sytuacjach niklowych, by zastąpić Lenoira na zewnątrz.

Po tym, jak Thomas miał poważne problemy pod koniec sezonu, drużyna 49ers ostatecznie wybrała się z weteranem Loganem Ryanem, pick-upem w środku sezonu, aby ponownie zagrać w Nickel podczas porażki drużyny w Super Bowl LVIII z Kansas City Chiefs.

Jednym z głównych priorytetów 49ers poza sezonem jest znalezienie zawodnika, który wzmocni zdolność drużyny do osłaniania napastnika przeciwnika.

Jako weteran z sześcioletnim stażem Oliver swoje pierwsze pięć sezonów w NFL rozegrał w drużynie Atlanta Falcons. Wystąpił we wszystkich 17 meczach w sezonie zasadniczym i w sześciu wystąpił w barwach 49ers.

27-latek został ponownie sprzedany za nikiel po tym, jak 49ers miało passę trzech porażek z rzędu przed 9. tygodniem.

Według Pro Football Focus Oliver, będąc w zasięgu podań, oddał 46 celnych podań na 51, na które był celowany. Oddał 320 jardów i trzy przyłożenia, przechwytując tylko jedno podanie.

Kontrakt Olivera z 49ers obejmował w pełni gwarantowane pieniądze w wysokości 2,91 miliona dolarów. Chociaż decyzja o zwolnieniu uwalnia ich z pułapu wynagrodzeń, nadal będzie to oznaczać 1,46 miliona dolarów w postaci martwych pieniędzy w porównaniu z pułapem wynagrodzeń w San Francisco na 2024 rok.

READ  Sceny z Jerrym Jonesem powróciły do ​​Super Bowl po tym, jak Kowboje zdominowali Wikingów

W piątek liga NFL ustaliła górny limit wynagrodzeń na 255,4 miliona dolarów na drużynę, co stanowi wzrost o 30,6 miliona dolarów w porównaniu z zeszłym sezonem.

Według OverTheCap.com 49ers mają kontrakty z 56 zawodnikami i obecnie oczekuje się, że zarobią 2,3 miliona dolarów poniżej górnego limitu wynagrodzeń. Poza sezonem do górnego pułapu wynagrodzeń wlicza się tylko 51 najlepszych graczy.

Oliver jest teraz wolnym agentem i może w każdej chwili podpisać kontrakt z dowolnym zespołem. Ponieważ został zwolniony przez 49ers, Oliver nie będzie wliczany do formuły wyrównawczej 49ers.

Pobierz i śledź podcast 49ers Talk