15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Valve nie zatwierdzi gier Steam, które wykorzystują grafikę AI naruszającą prawa autorskie

Valve nie zatwierdzi gier Steam, które wykorzystują grafikę AI naruszającą prawa autorskie

W czwartek różne media donosiły o Czerwcowy post na Reddicie Od użytkownika potterharry97 mówiącego, że Steam nie publikuje już gier z treściami generowanymi przez sztuczną inteligencję. Później w tym miesiącu napisał inny twórca gier Podobny wpis. Valve twierdzi, że nie jest to do końca prawda.

W oświadczeniu wysłanym na adres e-mail krawędź, Przedstawiciel Valve PR, Cassie Boyle, powiedział, że celem firmy jest „nie zniechęcanie do używania [AI] Zamiast tego na Steamie pracujemy nad tym, jak włączyć to do zasad recenzji, które już obowiązują. technologii w swojej pracy… nie mogą obecnie naruszać praw autorskich”.

Boyle dodał, że Steam zwróci kredyty przesłane aplikacji wszystkim programistom, których gry zostały odrzucone z powodu problemów z prawami autorskimi AI, podczas gdy firma usprawni proces recenzji. Złożyłem tę samą ofertę potterharry’emu97.

zawór Zasady przesyłania dla programistów Nie zezwalaj na „treści, których nie jesteś właścicielem lub do których nie masz wystarczających praw”. Potterharry97 zamieścił w swoim poście list odmowny, w którym napisano, że ich gra „zawiera zasoby graficzne generowane przez sztuczną inteligencję, które wydają się być oparte na materiałach chronionych prawem autorskim należących do stron trzecich”.

READ  Microsoft Build szczegółowo opowie o „następnej generacji” systemu Windows on Arm i nowych funkcjach sztucznej inteligencji