18 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bloomberg: Technologia AI w iOS 18 będzie zależeć od centrów danych wyposażonych w procesory Apple

Bloomberg: Technologia AI w iOS 18 będzie zależeć od centrów danych wyposażonych w procesory Apple

Nadchodzi po piętach dziennik „Wall Street Z raportu wynika, że ​​Apple pracuje obecnie nad własnymi chipami przeznaczonymi do zasilania centrów danych wykorzystujących sztuczną inteligencję Marka Gormana w Bloomberga Skutecznie potwierdzone Raport z dodanymi nowymi szczegółami.

Od Gormana:

Według osób zaznajomionych z tą sprawą firma umieszcza zaawansowane chipy — podobne do tych zaprojektowanych dla komputerów Mac — w serwerach przetwarzania w chmurze zaprojektowanych z myślą o obsłudze najbardziej zaawansowanych zadań sztucznej inteligencji dostępnych na urządzeniach Apple. Prostsze funkcje związane ze sztuczną inteligencją będą obsługiwane bezpośrednio na urządzeniach iPhone, iPad i Mac, twierdzą osoby, które prosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ plan jest wciąż objęty tajemnicą.

Gorman wspomina, że ​​pierwszym chipem zorientowanym na sztuczną inteligencję w centrach danych Apple będzie M2 Ultra, który obecnie napędza komputery Mac Pro i Mac Studio. Ale prawdopodobnie nie minie dużo czasu, zanim M4 Ultra zostanie wprowadzony w przyszłości.

Dzisiejszy raport zdecydowanie potwierdza pierwotny raport „Wall Street Journal” i podkreśla, w jaki sposób Apple stara się wykorzystać swoje mocne strony w bieżącym dążeniu Big Tech do dominacji w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Połączenie gamy produktów z krzemem Apple było dla Apple mocnym atutem od czasu debiutu chipa M1 w komputerze Mac w 2020 r. Wykorzystanie tego samego potężnego zespołu ds. chipsetów do tworzenia centrów danych skupionych na sztucznej inteligencji ma sens i może okazać się długoterminową siłą konkurentom Apple trudno dorównać.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

READ  Najlepsze oferty na laptopy w Cyber ​​​​poniedziałek: MacBook, Lenovo, Dell i HP