18 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

WiiM ogłasza dwa nowe urządzenia do bezprzewodowego strumieniowego przesyłania dźwięku – jedno z ekranem dotykowym

WiiM ogłasza dwa nowe urządzenia do bezprzewodowego strumieniowego przesyłania dźwięku – jedno z ekranem dotykowym

WiiM ogłosiło dwa nowe urządzenia do strumieniowego przesyłania dźwięku, przeznaczone do wysokiej klasy bezprzewodowych urządzeń do strumieniowego przesyłania dźwięku. Obydwa, zwane WiiM Ultra i WiiM Amp Pro, obsługują AirPlay 2, Chromecast, DLNA i kilka innych protokołów przesyłania strumieniowego i będą dostępne tego lata.

Obydwa urządzenia wyposażone są w przetwornik cyfrowo-analogowy Sabre 32-bit/384 kHz ES9038 Q2M Sabre. (Zamiast tego w zeszłym roku Wiim Amp wykorzystywał przetwornik cyfrowo-analogowy Sabre ES9018.) Wykorzystują także Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3 do łączności bezprzewodowej i wszystkie mają ten sam wygląd mini Mac Studio. WiiM twierdzi, że oba urządzenia automatycznie dostosowują swoje wyjście audio do pomieszczenia, w którym się znajdują.

WiiM Ultra, przód i tył.
Zdjęcie: Dzięki uprzejmości WiiM

Ale WiiM Ultra ma 3,5-milimetrowy ekran dotykowy z przodu, obok pokrętła głośności, do wyświetlania takich elementów, jak elementy interfejsu aplikacji, okładki albumów, elementy sterujące odtwarzaniem oraz różne ustawienia dźwięku i wejścia/wyjścia. Z tyłu ma port HDMI ARC, gniazda optyczne i RCA i jako jedyny WiiM ma wejście gramofonowe.

WiiM Amp Pro: Bardzo podobny do WiiM Amp, ale inny.
Zdjęcie: Dzięki uprzejmości WiiM

Z drugiej strony WiiM Amp Pro jest pod wieloma względami identyczny z WiiM Amp, z wyjątkiem kilku drobnych różnic, takich jak obsługa Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3. (WiiM Amp jest ograniczony do Wi-Fi 5 i Bluetooth 5.0.) Ma również wyższy stosunek sygnału do szumu wynoszący 120 dB w porównaniu z 98 dB w subwooferze.

WiiM Ultra będzie kosztować 329 dolarów, natomiast Amp Pro będzie kosztować 369 dolarów w momencie premiery w trzecim kwartale w USA. Zapytaliśmy WiiM, czy standardowy wzmacniacz WiiM za 299 dolarów będzie nadal dostępny w jego ofercie.