14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

niesamowity!  Wiele osób wciąż nie wie o funkcji Androida, która ma już siedem lat.  –

niesamowity! Wiele osób wciąż nie wie o funkcji Androida, która ma już siedem lat. –

Mój kolega Calvin Wankhede napisał niedawno opinię na temat tego, dlaczego pozostanie przy Androidzie na zawsze, chyba że iOS otrzyma kanały powiadomień. Opowiedział w nim swoje doświadczenia z używaniem iPhone’a 15 po latach przebywania po drugiej stronie płotu i korzystania z Androida. Przejście na niego było szczególnie bolesne ze względu na brak kanałów powiadomień w iOS, czyli funkcję, która jest obecna na Androidzie od wersji Androida 8.0. Jeśli nadal zastanawiasz się, do czego dokładnie służą kanały powiadomień, nie jesteś sam.

Okazuje się, że ponad połowa naszych czytelników nie znała kanałów powiadomień na Androidzie. W ankiecie kanałów medialnych przeprowadzonej na naszym portalu oddano ponad 5300 głosów. Co zaskakujące, 43,6% uczestników nie wiedziało, jakie kanały/kategorie powiadomień znajdują się na ich urządzeniach z Androidem. Na szczęście obozy były podzielone niemal równo. 40,2% głosujących stwierdziło, że korzysta z kanałów powiadomień i zgodziło się, że iOS mógłby obejść się bez podobnego systemu.

„Kanały powiadomień są dobre i Apple powinien je skopiować (a mnie brakuje Historii powiadomień i, w mniejszym stopniu, opcji Odłóż powiadomienia w systemie iOS)” – stwierdził jeden z głosujących.

Jednak niektórzy wyborcy uważali, że iOS ma lepszy system powiadomień w porównaniu do Androida. Ktoś nawet zwrócił uwagę, że system powiadomień Androida był kiedyś znacznie lepszy niż obecnie.

„Jeśli porównać z najnowszymi wersjami Androida, to tak, różnica jest mniejsza po prostu dlatego, że Google znacznie pogorszył powiadomienia w przypadku Androida 11 i wcześniejszych wersji. Nie jest zabawne, że powiadomienia są o wiele lepsze niż współczesne Androidy i iOS. Dlatego właśnie mam już dość Androida. „Mogę uzyskać lepszą jakość powiadomień, korzystając z telefonu mającego 6–10 lat. Coś w tym jest nie tak”.

Dla tych z Was, którzy nadal nie wiedzą, jakie kanały powiadomień są dostępne na Androidzie, może nadszedł czas, aby spróbować. Kanały powiadomień pozwalają określić, które powiadomienia aplikacji mogą być natrętne lub widoczne. Zapewnia bardziej szczegółową kontrolę, dzięki czemu nie pojawia się długa lista niepotrzebnych alertów. Po prostu przejdź do ustawień powiadomień aplikacji i wybierz kanały, które chcesz wyłączyć lub włączyć.

Możesz polubić