19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Samolot Boeinga wypadł z pasa startowego, raniąc co najmniej 10 osób

Samolot Boeinga wypadł z pasa startowego, raniąc co najmniej 10 osób

Boeing 737 wypadł z pasa startowego na lotnisku w stolicy Senegalu, raniąc co najmniej 11 osób i wstrzymując wszystkie operacje do czasu pomocy załogi w ewakuacji samolotu.

Samolot Air Senegal, obsługiwany przez Transair, miał wystartować z lotniska Blaise Diani w stolicy Dakarze i udać się do miasta Bamako w Mali w środę około północy, kiedy samolot „zjechał z pasa startowego podczas startu” faza.” – powiedział dziennikarzom minister transportu Senegalu Malick Ndiaye.

Samolot wpadł w poślizg na trawie otaczającej pas startowy, gdzie załodze udało się rozłożyć boczne rampy wyjściowe i usunąć pasażerów z samolotu, gdy zaczął się palić.

„Nasz samolot właśnie zapalił się na lotnisku Belize Diani” – powiedział malijski muzyk Cheikh Sirimane Sissoko. Napisał w poście dot Facebook Wraz z filmem przedstawiającym ekipy ratownicze pomagające pasażerom ewakuować samolot. Pod samolotem pojawia się pomarańczowa poświata.

FAA wszczyna nowe dochodzenie w sprawie Boeinga po tym, jak firma opuściła niektóre inspekcje samolotów 787 Dreamliner

Według Ndiaye na pokładzie samolotu znajdowało się 79 pasażerów, dwóch pilotów i czterech członków personelu pokładowego. Lotnisko wszczęło dochodzenie w celu ustalenia przyczyn wypadku. O sprawie poinformowała gazeta „Independent”..

„Przewoźnicy obsługują i konserwują swoje samoloty od ponad 30–40 lat” – stwierdził Boeing w oświadczeniu dla FOX Business, odnosząc się do TransAir w celu uzyskania dalszych pytań, ale zapewniając, że firma „zapewni naszym klientom wszelkie potrzebne wsparcie”.

Boeing 737 TransAir lecący do Bamako ześlizguje się z pasa startowego na międzynarodowym lotnisku Blaise Diagne w Senegalu, 9 maja 2024 r. (Stringer/Anadolu za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

Samolot, o którym mowa, został dostarczony 30 lat temu rumuńskiej firmie TAROM, a od tego roku został wydzierżawiony przez TransAir. Zdaniem obserwatorów samolotów. Samolot miał wcześniej problem z ogonem podczas startu, ale miesiąc później wrócił do służby.

READ  Rozmowy dominuje potencjalny powrót Trumpa do Białego Domu

United stwierdziło, że straciło 200 milionów dolarów z powodu tymczasowego uziemienia Boeinga 737 MAX 9

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Boeing był ostro krytykowany przez media po kilku incydentach, w tym jednym, w którym w styczniu w trakcie lotu eksplodowała zatyczka w drzwiach samolotu Alaska Airlines.

taśma ochrona ostatni To się zmienia % zmiany
Licencjat Firma Boeing 180,35 +3,64 +2,06%

Informator zeznaje, że Boeing produkuje wadliwe samoloty i twierdzi, że otrzymywał fizyczne groźby

Tylko w tym tygodniu samolot FedEx został zmuszony do lądowania bez użycia przedniego podwozia. W tym przypadku pilotom udało się utrzymać samolot na pasie startowym.

FedEx oświadczył w oświadczeniu dla agencji Reuters, że koordynuje dochodzenie i „przekaże dodatkowe informacje, gdy tylko będą dostępne”.

Wypadek samolotu Boeinga

Ogólny widok wieży kontrolnej na międzynarodowym lotnisku Blaise Diani w Senegalu, 9 maja 2024 r. (Celo/AFP przez Getty Images/Getty Images)

Członkowie rodzin ofiar zabitych w wypadkach związanych z Boeingiem Zacząłem domagać się odpowiedzialności Za poprzednie incydenty, takie jak sprawa Nadii Milliron, której córka zginęła w katastrofie samolotu Boeing w 2019 r., argumentując, że „kierownictwo podejmowało takie decyzje i powinni ponosić osobistą odpowiedzialność”.

Pobierz FOX Business gdziekolwiek jesteś, klikając tutaj

„Kierownictwo powinno ponosić osobistą odpowiedzialność, ponieważ to właśnie powoduje zmianę zachowań w Boeingu” – powiedziała Nadia Milliron. „Ludzie powinni stawić czoła… swoim decyzjom”. „Lis i przyjaciele” W zeszłym miesiącu.

Breck Dumas, Lawrence Richard i Madeleine Coggins z FOX Business wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.