16 maja, 2024

Stan 6 w Ohio pokonuje Notre Dame nr 9: To Buckeyes „przeciw światu” – mówi Ryan Day

„Zawsze grał Ohio State przeciwko całemu światu” i tak pozostanie, trener Ryan Day powiedział po tym, jak drużyna Buckeyes z numerem 6 pokonała Notre Dame z numerem 9 i wygrała 17-14 w sobotę na stadionie Notre Dame. Oto, co musisz wiedzieć:

• Na początku tygodnia były trener Notre Dame Lou Holtz kwestionował twardość stanu Ohio. Day odpowiedział po zwycięstwie, mówiąc: „Nie mogę uwierzyć w to, co (Holtz) powiedział o naszym zespole. To tutaj jest trudny zespół. Jesteśmy dumni, że pochodzimy z Ohio”.
  • Running back Chip Trayanum strzelił zwycięskie przyłożenie dla stanu Ohio na sekundę przed końcem meczu, przedłużając passę Buckeyes nad Fighting Irish do sześciu meczów począwszy od 1995 roku. TreVeyon Henderson w trzeciej kwarcie pobiegł na odległość 61 jardów.
  • Rozgrywający stanu Ohio, Kyle McCord, trafił 21 z 37 na 240 jardów i zero przyłożeń, podczas gdy Notre Dame QB Sam Hartman miał 17 z 25 podań na 175 jardów i jednego niszczyciela.
  • Po zwycięstwie Buckeyes poprawili wynik na 4:0, a Notre Dame spadło do 4:1.

Sportowiec Analiza w czasie rzeczywistym:

Co powiedzieli Ryan Day i Lou Holtz?

Na boisku po zwycięstwie Ohio State w ostatniej sekundzie Day wzruszył się, chwaląc „twardość” swojego zespołu i krytykując Holtza, który, jak powiedział w programie Piątkowy „The Pat McAfee Show” „Notre Dame to lepsza drużyna piłkarska niż Ohio State.… Spójrz na dzień trenera (Ryana)… Przegrał dwa razy z Alabamą, Gruzją, Clemson i Michigan i wszyscy go pokonują. Robią to, bo oni są bardziej fizyczne niż w stanie Ohio.

„Nie mogę w to uwierzyć w to, co powiedział o naszym zespole. To trudny zespół. Jesteśmy dumni, że pochodzimy z Ohio” – powiedział Day. „Ohio zawsze grało przeciwko całemu światu i zawsze tak będzie przeciwko światu.”

READ  Źródła podają, że Mike Williams był nieobecny przez dwa do trzech tygodni z powodu złamanego kręgosłupa

Kosztowny błąd

Trener Notre Dame, Marcus Freeman, zarządził przerwę na żądanie, aby rozstrzygnąć obronę po zwycięskim przyłożeniu drużyny Ohio State. Jednak ten moment okazał się organizacyjną porażką, ponieważ Notre Dame rozegrała dwa ostatnie snapy meczu w 10-osobowym składzie na boisku.

Podczas pierwszej próby boczne podanie McCorda do Marvina Harrisona Jr. minęło dziurę w irlandzkiej obronie. W drugim DeaMonte Trayanum dotarł do strefy końcowej na sekundę przed końcem, a przyłożenie przetrwało recenzję, zanim zamieniło się w sztylet.

„To nasza wina” – powiedział Freeman. „Musimy być lepsi”.

Wydaje się, że Irlandczycy w obu snapach grają bez czwartego liniowego w defensywie, co mógł pełnić Jordan Botelho lub kolejny defensywny element Vypera. Notre Dame skończyły się przerwy na żądanie i Freeman z trudem wyjaśnił, kiedy Irlandczycy nie rzucili się na sprowadzenie całej obrony na boisko w najważniejszym meczu sezonu.

Otrzymanie kary za spalonego za naruszenie zasad zmiany nie kosztowałoby Notre Dame żadnego metra, gdy piłka znajdowała się już na linii pierwszego jarda. Alternatywnie można było zresetować obronę.

„Wszystko szło tak szybko” – powiedział Nickel Thomas Harper. „Staram się wykonywać swoją pracę i podejmuję rozmowy. W tej sytuacji musimy działać lepiej, zarówno zawodnicy, jak i trenerzy. ” — Sampsona

Notre Dame zmarnowała swoje szanse w czwartej

Podczas pierwszej czwartej próby próby Notre Dame próbowała dostać się do ciężkiego personelu i trafić w podanie przypominające grę akcji. Przerodziło się to w zamieszanie Hartmana, które zdawało się poruszyć łańcuchami tylko po to, by urzędnicy sprawdzili i przesunęli Irlandczyków na tyły. Przy czwartej próbie próby Notre Dame podbiegła do linii wznowienia i przerwała podstęp rozgrywającego, który powąchał obrońca Ohio State Tommy Eichenberg, co doprowadziło do kolejnego zatrzymania.

READ  Japońska ikona Yuzuru Hanyu wycofuje się z zawodów

Dwa łańcuchy. Dowolny punkt. W meczu za 3 punkty.

„To znaczy, za każdym razem, gdy przekroczymy pięćdziesiątkę, prawdopodobnie wybiorę czwartą i 1” – powiedział Freeman. „Grasz na procenty. Albo wchodzisz za wszystko i robisz to, albo nie. I oczywiście, jeśli tego nie rozumiesz, jest to okropne. Ale procenty pokazują, że jesteś czwarty i jeden, na 50, masz pójść na to ze względu na procent, który można uzyskać.

Hartmann był zmuszony sprawdzić, co mógłby zrobić inaczej przy pierwszym spalonym.

„Tak, gdybym zajął pierwsze miejsce, poradziłbym sobie tam lepiej” – powiedział. – Nie jestem pewien. Może mi powiesz.

Jedna ze zmian polegałaby na tym, że gwiazda Notre Dame będzie odbijała Audric Esteem, ale koordynator ofensywy Jerad Parker w każdej sytuacji unikał mocnych stron Irlandczyka, być może przemyślając podanie w formie akcji (tak nie było) i stając się zbyt słodkim. Z szybką infiltracją.

Ostatecznie obie sztuki sporo kosztowały Notre Dame w grze, w której miała wszelkie szanse na wygraną. Pierwszy zginął na 18 jardach drużyny Ohio w pierwszej kwarcie, drugi zatrzymał się na 39 jardach drużyny Buckeyes w trzeciej kwarcie.

„Wykonaj trochę lepiej, znajdź lepszy dołek i wyjdź trochę lepiej” – powiedział Hartman. „To inna gra w piłkę, najpierw zdobywa się punkty, a jazda trwa”. — Sampsona

Stan Ohio i pytanie QB

Kiedy ostatni raz Ohio State nie miało elitarnego rozgrywającego? Buckeyes obawiali się, że w tym roku po raz pierwszy od dłuższego czasu w drużynie nie będzie rozgrywającego, który mógłby wygrać. Jednak w trzecim meczu, w którym McCord był starterem Ohio State, w ostatnich 90 sekundach meczu pobiegł na odległość 65 jardów. Ohio State zmierzyło się z trzecim i 10, czwartym i siódmym, trzecim i dziewiętnastym w decydującej fazie meczu, a McCord wykorzystał ich wszystkich.

READ  Przy sygnale dźwiękowym: Indiana 65, Maryland 53 – hala

Chociaż McCord nie zakończył meczu z 400 jardami i czterema przyłożeniami, udało mu się to, gdy jego zespół potrzebował go najbardziej. Pokazał opanowanie na drodze po tym, jak Notre Dame nabrała całego impetu. Po prostu wygrał. Stan Ohio odkrył wiele na temat rozgrywającego, który przewodzi temu programowi. To, co odkryli, było niezwykłe. — Wassermana