10 maja, 2024

Przy sygnale dźwiękowym: Indiana 65, Maryland 53 – hala

Szybkie przemyślenia na temat zwycięstwa 65-53 nad Maryland:

jak to się stało

Z Xavierem Johnsonem na ławce rezerwowych Indiana przystąpiła do piątkowego meczu otwierającego Wielką Dziesiątkę przeciwko Maryland z niewielką liczbą zawodników. Ale Hoosiers niczego nie pominęli. Indiana objęła prowadzenie 8:2, co zmusiło Kevina Willarda do wykorzystania przerwy na żądanie poniżej czterech minut. Kel’el Ware, jak to robił przez cały sezon, wywarł wpływ na obie strony. Dwumetrowy zawodnik rzucił wyzwanie Julianowi Reyesowi na obręczy i pokazał swoje niesamowite czucie piłki na obwodzie oraz po boisku. Hoosiers prowadzili aż 15 punktami przy 39-24, zanim do przerwy wyszli na 12-punktowe prowadzenie. Mackenzie Mgbako również kontynuował swój imponujący występ przeciwko Harvardowi, zdobywając 11 punktów w pierwszej połowie. Hoosiers zdobywali 1,17 punktu za posiadanie w pierwszych 20 minutach i utrzymywali stan Maryland na poziomie 0,82 punktu na przejazd przy zaledwie 42,9% celnych strzałów.

Hoosiers nieprzerwanie kontynuowali drugą połowę, powiększając prowadzenie do 21 punktów przy stanie 52-31 na 14:57 przed końcem. O 11:01 Indiana prowadziła 58-35 po ustawieniu Treya Gallowaya. Indiana prowadziła 19 punktami po przerwie medialnej do lat 8, a do końca pozostało 6:53. Bieg 10-0 w stanie Maryland zapewnił Terpsom przewagę 12 po 5:09. Jednak dośrodkowanie Ware’a zatrzymało serię na 4:31 przed końcem, co dało Hoosiersom przewagę 63-49. Indiana nigdy nie stanęła przed wyzwaniem do końca, a Hoosiers poprawili wynik 6-1 przed wtorkowym wyjazdowym wyjazdem do Michigan.

Wybitni wykonawcy

Dominacja Ware’a utrzymywała się na początku sezonu, kiedy zanotował double-double, kończąc mecz z 18 punktami i 14 zbiórkami w 33 minuty. Ware trafił 8 z 12 z gry, a także miał asystę i blok. Galloway rozegrał swój najlepszy mecz w sezonie, kończąc z 12 punktami, sześcioma zbiórkami i sześcioma asystami w 34 minuty.

READ  Jak oglądać Pro Bowl 2023

Statystyki, które wyróżniają się

Indiana po raz kolejny zdominowała farbę, wyprzedzając Maryland 40-26. Hoosiers również dominowali na szkle, zdobywając 14 punktów drugiej szansy i pozwalając Terpsom na oddanie jedynie 24 procent niecelnych strzałów.