30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Siemens podnosi swoją całoroczną prognozę po tym, jak sprzedaż w drugim kwartale przewyższyła oczekiwania

Siemens podnosi swoją całoroczną prognozę po tym, jak sprzedaż w drugim kwartale przewyższyła oczekiwania

Logo Siemensa w Niemczech. Gigant przemysłowy twierdzi, że jego nowo oddana do użytku fabryka ekologicznego wodoru w kraju będzie wykorzystywać energię wiatrową i słoneczną z Wunsiedel Energy Park.

Daniel Carman | Sojusz obrazu | Obrazy Getty’ego

Siemens podniósł swoje całoroczne prognozy dotyczące sprzedaży i zysków w środę po tym, jak niemiecka grupa inżynieryjno-technologiczna pokonała prognozy sprzedaży na drugi kwartał.

Producent produktów od pociągów po oprogramowanie przemysłowe oczekuje teraz podobnego wzrostu przychodów o 9% do 11% w ciągu 12 miesięcy do końca września, w porównaniu z poprzednią prognozą wzrostu o 7% do 10%.

Siemens spodziewa się również wzrostu bazowego zysku na akcję do przedziału od 9,60 do 9,90 euro, z 8,90 euro do 9,40 euro, których oczekiwał w lutym.

Oczekuje się, że dzięki zyskom z częściowego wycofania wcześniejszej wysyłki całkowity EPS wzrośnie do przedziału 11,61–11,91 EUR.

Firma już w lutym podniosła całoroczną prognozę, powołując się na duży popyt i ogromne zaległości w zamówieniach, które w drugim kwartale wzrosły do ​​105 miliardów euro (115,58 miliardów dolarów).

Wytyczne pojawiły się po tym, jak Siemens poinformował, że jego przychody w drugim kwartale wzrosły o 14% do 19,42 mld euro (21,38 mld dolarów). Analitycy ankietowani przez firmę spodziewali się 18,59 mld euro.

Zyski przemysłu w ciągu trzech miesięcy do końca marca wzrosły o 47% do 2,61 miliarda euro, co było poniżej oczekiwań na poziomie 2,70 miliarda euro.

„Siemens kontynuuje swoje znakomite wyniki, osiągając wiele rekordów, w tym ogromny wzrost marży i wszechczasowe zyski dla branży cyfrowej i inteligentnej infrastruktury, a także kolejny rekord w portfelu zamówień” — powiedział dyrektor generalny Roland Bosch w oświadczeniu.

Wyniki firmy Siemens, której czujniki, sterowniki i oprogramowanie są wykorzystywane w fabrykach, systemach transportowych i budynkach, są postrzegane jako wskaźniki kondycji szeroko rozumianej gospodarki przemysłowej.

READ  Kontrakty terminowe na akcje bez zmian przed ważną decyzją polityczną Fed

Zyski przemysłowe grupy obejmują zyski w branżach cyfrowej, inteligentnej infrastruktury, mobilności i opieki zdrowotnej, które stanowią rdzeń jej działalności.

Wyniki potwierdzają niedawny trend wzrostowy w światowym przemyśle, który pokonuje wąskie gardła w łańcuchu dostaw, które nękały go do zeszłego roku.

Szwajcarski partner ABB niedawno podniósł całoroczne prognozy dotyczące sprzedaży i zysków po dobrym pierwszym kwartale, podczas gdy francuska firma kolejowa Alstom powiedziała w zeszłym tygodniu, że dynamika rynku pozostaje bardzo pozytywna.

Zysk netto Siemensa prawie się potroił do 3,55 miliarda dolarów, dzięki temu, że firma zaksięgowała zysk bezgotówkowy w wysokości 1,59 miliarda euro z odwrócenia odpisów z tytułu utraty wartości związanych z inwestycją w firmę energetyczną Siemens.