1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rosyjski samolot wojskowy rozbija się o syberyjski budynek, piloci zginęli

Rosyjski samolot wojskowy rozbija się o syberyjski budynek, piloci zginęli

Zawieszenie

Według rosyjskiego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, dwie osoby zginęły, gdy rosyjski samolot wojskowy rozbił się w dwupiętrowym budynku mieszkalnym w syberyjskim mieście Irkuck. To już drugi śmiertelny wypadek, kiedy wojskowy samolot uderzył w rosyjski budynek mieszkalny w ciągu niecałego tygodnia.

Dwumiejscowy rosyjski myśliwiec Suchoj Su-30 rozbił się w niedzielę około 17:30 w rejonie Novo-Lenino w Irkucku. Pojawił się klip wideo opublikowany przez oficjalne rosyjskie media, pokazujący samolot Dyskomfort wobec Ziemia, tworząca kulę ognia i gęste kłęby ciemnego dymu. Poinformowano, że w wypadku zginęli piloci samolotu. Gubernator obwodu irkuckiego Igor Kupzew powiedział, że nikt nie został ranny.

Rosyjskie samoloty bojowe zbombardowały budynek mieszkalny w syberyjskim mieście Irkuck 23 października, zabijając dwóch członków załogi, podały władze. (Wideo: Igor Kopsev przez Storyful)

To już drugi taki incydent w ciągu tygodnia. W poniedziałek Suchoj Su-34 samolot się rozbił W dziewięciopiętrowym apartamentowcu w południowo-rosyjskim mieście Jeysk. W tym wypadku zginęło co najmniej 15 osób, według A Raport Reutera. W tamtym czasie władze powiedziały, że przyczyną mogła być „awaria techniczna”. Piloci w wypadku zdołali się katapultować i przeżyli.

W obu przypadkach władze poinformowały, że samoloty odbywały loty szkoleniowe. Potwierdzenie strat rosyjskiego lotnictwa w wojnie z Ukrainą.

Rosyjski myśliwiec rozbija się o mieszkania w miasteczku niedaleko Ukrainy

Władze rosyjskie nie podały informacji o przyczynie wypadku. Krajowa komisja śledcza poinformowała, że ​​wszczęła sprawę śledztwo kryminalne W przypadku ewentualnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w transporcie na miejsce zdarzenia kierowano śledczych.

The United Aircraft CorporationW niedzielę państwowa Rosyjska Korporacja Kosmiczna poinformowała w oświadczeniu, że w śledztwie w sprawie wypadku włączą się eksperci z branży lotniczej. Władze ogłosiły niedzielny wieczór w gminie Irkuck Nagły wypadek Rosyjskie media podały, że obszar, w którym doszło do wypadku.

Ukraina improwizuje obronę powietrzną, aby przeciwdziałać rosyjskim pociskom

READ  Korea Północna wystrzeliwuje międzykontynentalne pociski balistyczne, najwyraźniej przed szczytem Korea Południowa-Japonia

Kolejne upadki są problemem dla armii rosyjskiej, która walczy z Ukraińcami kontratak w Region Cherson South i ogólne postrzeganie domu. Moskwa spotyka się z krytyką ze strony analityków wojskowych, którzy twierdzą, że nie wygrywa wystarczająco szybko na Ukrainie, a także ze strony ludności rosyjskiej, która masowo uciekła, aby uniknąć mobilizacja wojskowa Na rozkaz prezydenta Władimira Putina.

Gdzie indziej w okolicy w zeszłym miesiącu, człowieku Zastrzelony i ranny Urzędnik w wojskowym ośrodku rekrutacyjnym w małym miasteczku na północ od Irkucka. Napastnik był najwyraźniej zrozpaczony, że jego bliski przyjaciel został wezwany do walki na Ukrainie, mimo że nie odbył wcześniejszej służby wojskowej.

Marie Ilyushina przyczyniła się do powstania tego raportu.