26 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Początkowe napisy „Secret Invasion” wykorzystują sztuczną inteligencję, co prowadzi do ostrej reakcji – termin ostateczny

Początkowe napisy „Secret Invasion” wykorzystują sztuczną inteligencję, co prowadzi do ostrej reakcji – termin ostateczny

Podziwiać Tajna inwazja Już wywołuje poruszenie w mediach społecznościowych, ale nie z powodów, na które studio może mieć nadzieję.

Seria, której premiera odbyła się w środę z jednym odcinkiem, wzbudziła ból po reżyserze Ali Selim Zostało to potwierdzone przez Polygon że napisy początkowe zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Stworzony przez Method Studios, Slim powiedział, że uważa, że ​​pomysł wykorzystania sztucznej inteligencji do napisów początkowych pasuje do motywów serialu.

„Kiedy dotarliśmy do dostawców sztucznej inteligencji, była to część tego – po prostu pochodziła z globalnej zmieniającej kształt tożsamości Skrull, wiesz? Kto to zrobił? Kto to jest?” powiedział, dodając, że „tak naprawdę nie rozumie”, jak działa sztuczna inteligencja, chociaż zaintrygowało go to.

Wyjaśnił ten proces: „Rozmawialiśmy z nimi o pomysłach, tematach i słowach, a potem komputer włączał się i coś robił. Potem mogliśmy trochę to zmienić za pomocą słów i to się zmieniło”.

Odkrycie wywołało pewną reakcję ze strony widzów w mediach społecznościowych, biorąc pod uwagę, że użycie sztucznej inteligencji rzekomo eliminuje potrzebę grafików i animatorów do tworzenia napisów początkowych.

Argument jest szczególnie aktualny, ponieważ WGA strajkuje obecnie po nieudanych negocjacjach ze Stowarzyszeniem Producentów Filmowych i Telewizyjnych, które obejmowały język o ochronie pisarzy przed wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesie pisania. W ciągu ostatnich ośmiu tygodni wykorzystanie sztucznej inteligencji do zastąpienia pracowników było głównym tematem wielu dyskusji na temat strajku.

Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych wyraźnie wspomnieli o zmaganiach scenarzystów, podczas gdy inni powiedzieli, że po prostu postanowili nie kontynuować oglądania serialu.

„To sól na rany wszystkich artystów i pisarzy biorących udział w strajku WGA” — powiedział twórca storyboardów, John Lamm. napisał na Twitterze.

napisał inny użytkownikpowiedział: „Naprawdę podobał mi się pierwszy odcinek Secret Invasion, ale użycie przez nich „sztuki” sztucznej inteligencji do ich wprowadzenia to tylko tyrady. Zrób lepszy Marvel.

READ  Podsumowanie Atlanty: Sezon 3, Odcinek 4

Zobacz więcej reakcji poniżej. Tajna inwazja Transmisja na Disney+.