19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akademia rozszerza wymagania kwalifikacyjne dla najlepszego filmu – ostateczny termin

Akademia rozszerza wymagania kwalifikacyjne dla najlepszego filmu – ostateczny termin

Trwająca od dawna praca i sygnalizująca silniejsze wsparcie dla pokazów kinowych w dobie rosnącej ery streamerów, Rada Dyrektorów Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zatwierdziła historyczną zmianę zasad kwalifikowania najlepszego filmu.

Począwszy od 97. ceremonii rozdania Oscarów dla filmów, które miały premierę w 2024 r., istnieją pewne istotne dodatkowe wymagania dotyczące kwalifikacji dla najlepszego filmu po zakończeniu obecnej wstępnej rundy kwalifikacyjnej do tygodniowej premiery kinowej w jednym z sześciu miast w USA. Obejmują one:

  • Rozszerzony seans kinowy przez siedem kolejnych lub nie następujących po sobie dni na 10 z 50 największych rynków w Stanach Zjednoczonych, nie później niż 45 dni po pierwszej premierze w 2024 r.
  • W przypadku filmów z późnych lat, których rozszerzenia mają miejsce po 10 stycznia 2025 r., dystrybutorzy muszą przesłać plany wydawnicze do Akademii w celu weryfikacji.
  • Plany dystrybucji filmów z końca roku muszą obejmować planowany przedłużony seans kinowy, jak opisano powyżej, który ma się zakończyć nie później niż 24 stycznia 2025 r.
  • Wydania poza Stanami Zjednoczonymi można policzyć na dwóch z dziesięciu rynków.
  • Kwalifikujące się rynki poza Stanami Zjednoczonymi obejmują 15 największych międzynarodowych rynków kinowych, a także region, z którego pochodzi film.

AMPAS wyjaśnia, że ​​te nowe dodatkowe wymagania dotyczą wyłącznie najlepszego filmu, a nie pozostałych 22 kategorii, ale oczywiście najlepszy film to ten, który każdy chce wziąć pod uwagę.

Billa Kramera

Dzięki uprzejmości firmy AMPAS

„Jak co roku sprawdzamy i oceniamy nasze wymagania dotyczące kwalifikacji kinowych do Oscarów” — powiedzieli dyrektor generalny Akademii Bill Kramer i prezes Akademii Janet Yang. „W ramach wspierania naszej misji celebrowania i uhonorowania sztuki i nauki filmowej, mamy nadzieję, że rozszerzony zasięg kinowy zwiększy widoczność filmu na całym świecie i zachęci widzów do obcowania z naszą sztuką w scenerii teatralnej. Na podstawie wielu rozmów z partnerami branżowymi, uważamy, że rozwój ten przynosi korzyści zarówno artystom filmowym, jak i miłośnikom kina”.

Te nowe standardy są wynikiem wielu rozmów z różnymi dystrybutorami różnej wielkości, z których część słyszymy również w społeczności show. Pomysły na to krążyły już od dłuższego czasu, a nawet słyszeliśmy o sugestiach długi Kwalifikacje są prowadzone przez dwa lub więcej tygodni w czasie dyskusji. Ciekawie będzie zobaczyć, jak wpłynie to na mniejszych lub niszowych dystrybutorów, którzy mają tendencję do powolnego wydawania. Na przykład Sony Pictures Classics często organizuje tygodniowe pokazy o jakości filmowej w Los Angeles/Nowym Jorku, ponownie otwierając je w ograniczonym zakresie w nowym roku, a następnie powoli rozprowadzając je po całym kraju. Każdy ma swoje własne strategie wydawnicze, ale te nowe zasady z pewnością mogą na nich wpłynąć.

Jasona Bluma

Noam Galai/Getty Images dla festiwalu Tribeca

Termin został pierwotnie ustalony na kilka miesięcy przed planami, nawet gdy Dawn Hudson była jeszcze dyrektorem generalnym. To problem, który wydaje się pojawiać co roku w taki czy inny sposób. Obecny wysiłek, o którym słyszymy początkowo, został zainicjowany przez członków Oddziału Producentów pod przewodnictwem Gubernatora Oddziału Producentów AMPAS, Jasona Bluma i kilku innych osób w oddziale, aby wprowadzić te zmiany, aby uznać, że podstawową misją Akademii jest wspieranie filmy na duży ekran, nawet jeśli nadawcy badali Netflix, Apple, Amazon, Hulu i inne, odniosły ogromny sukces w wyścigach Oscarów w poprzednich sezonach.

„CODA” zdobyła Oscara za najlepszy film w 2022 roku

Obrazy Getty’ego

Apple faktycznie stało się pierwszą firmą nadawczą, która zdobyła nagrodę za najlepszy film coda Victory w zeszłym roku i prawie nie miał wyścigów etapowych, kiedy został wydany po raz pierwszy, poza minimum wymaganym do zakwalifikowania się. W marcu tego roku Netflix, który wciąż poluje na swoją pierwszą nagrodę dla najlepszego filmu, prawdopodobnie był blisko Na zachodzie bez zmian Zdobył cztery zwycięstwa, najwięcej ze wszystkich filmów innych niż ostateczny zwycięzca najlepszego filmu Wszystko wszędzie naraz Z filmów A24. Ten operator zazwyczaj będzie dawał ograniczone pokazy kinowe przed ekskluzywnymi transmisjami o 3-4 tygodnie dłużej, aby wybrać najlepszych kandydatów do Oscara, ponieważ prawie na pewno planują to zrobić w tym roku z Bradleyem Cooperem. Lider zespołu muzycznego I odbiór w Cannes maj/grudzień Między innymi od reżysera Todda Haynesa.

Dzięki tym zmianom Akademia ma nadzieję wzmocnić swoje zaangażowanie w kina i niezrównane wrażenia z oglądania filmów na dużym ekranie, nawet jeśli organizacja przyznaje, że sposób, w jaki ludzie oglądają filmy, wciąż ewoluuje.

(Wire Image)

Dzięki dużemu wkładowi branży w ciągu ostatnich miesięcy i kluczowemu wsparciu ze strony nowego dyrektora generalnego AMPAS, Kramera, plan ten został wprowadzony w celu zachęcenia do dystrybucji kinowej powyżej minimum wymaganego obecnie dla najlepszego filmu, zgodnie z którym kwalifikujące się filmy muszą być wyświetlane w kinach przez tydzień o godz. przynajmniej raz na jednym z sześciu zatwierdzonych rynków: Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco, Chicago, Miami lub Atlanta, z wybranymi najlepszymi godzinami emisji. Organizatorzy transmisji strumieniowych nie mogli przesyłać strumieniowo filmu przed kwalifikującym się seansem kinowym, ale mogli odtwarzać online w dniu i dniu po spełnieniu tego warunku. W rzeczywistości nawet te minimalne wymagania zostały porzucone z powodu pandemii, ale teraz zostały w pełni przywrócone i weszły w życie w zeszłym roku. Teraz jest czas, aby wykorzystać ten moment i rozszerzyć zakres wymagań kinowych po zbliżającej się 96. ceremonii rozdania Oscarów – ale nie wliczając – ale źródła opowiadające się za tym posunięciem wskazują, że nie ma to na celu ukarania streamerów, ale w rzeczywistości może pomaga Powszechnie uważa się, że prezentacja teatralna nadaje filmom większą wartość wizualną. Ponieważ obecnie wiele filmów, niektóre bardzo drogie, ma nominalną premierę kinową w Los Angeles i Nowym Jorku, jeśli tak jest, i wkrótce ląduje w „spiżarni” (jak opisał mi to kiedyś weteran reżyser Paul Schrader). wszystkie inne programy, dzięki czemu wkrótce wypadły z centrum uwagi udane przedstawienia teatralne. Jak na ironię, ten nacisk ze strony AMPAS może faktycznie pomóc On wzrasta Ich sukces w streamingu

Netflixa

W rzeczywistości streamery eksperymentowały z większym zasięgiem kinowym właśnie z tego powodu. W listopadzie otwarto Netflix Szklana cebula: usuwa tajemnicę ze sztućców Tygodniowe wydanie w trzech głównych seriach programów (nazywali je „Zapowiedzi”), które w dużej mierze unikały uruchamiania produktu do przesyłania strumieniowego, zanim został zamknięty, a następnie oddany do użytku miesiąc później. Był nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany.

Amazon wkroczył na scenę w większym stopniu wcześniej tej wiosny z ponad 3000 premierami kinowymi wyreżyserowanymi przez Bena Afflecka. powietrze Kilka tygodni przed rozpoczęciem emisji i zarobieniem ponad 50 milionów dolarów w kasie. Paramount i Apple współpracują nad teatralną adaptacją Oscara Martina Scorsese, Zabójcy Księżycowych Kwiatów Począwszy od października z ograniczoną trasą koncertową, po czym rozszerzy się na szeroką emisję w kinach, a następnie transmisję strumieniową na Apple TV + w nieokreślonej dacie rozpoczęcia. Zadebiutował w Cannes 20 maja i zebrał pozytywne recenzje. Sony Pictures robi to, co Charming Tom Rothman opisał na CinemaCon jako „mocny” teatralny remake eposu Ridleya Scotta, Napoleon w listopadzie, który następnie trafi do strumienia Apple w terminie do ustalenia.

Wygląda na to, że dzięki tym nowym wymogom kwalifikacyjnym Akademia robi swoje, zachęcając filmy do powrotu do kin, coś, co Akademia Filmowa, zbliżająca się do stulecia w 2028 r., była częścią ich DNA przez większość tego. czas, a teraz jest ponownie rozpoznawany, bez względu na to, ile razy oznaczają zmianę”.

READ  Kate Middleton: Blake Lively i Owen Jones należą do gwiazd, które przepraszają za żarty o spisku