28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Po procesie sądowym Google aktualizuje komunikat na karcie incognito w przeglądarce Chrome

Po procesie sądowym Google aktualizuje komunikat na karcie incognito w przeglądarce Chrome

Google zaktualizowało swoje komunikaty na temat „trybu incognito” przeglądarki Chrome po rozstrzygnięciu w zeszłym miesiącu pozwu zbiorowego dotyczącego prywatności, w którym zarzucano mu, że firma gromadzi dane od użytkowników korzystających z tej funkcji.

Zaktualizowany komunikat wyjaśnia, że ​​witryny i usługi, w tym Google, mogą zbierać dane użytkowników nawet podczas przeglądania w trybie incognito. Nastąpiło to kilka tygodni po tym, jak firma rozstrzygnęła pozew dotyczący prywatności na kwotę 5 miliardów dolarów, w którym oskarżono Google o wprowadzanie użytkowników w błąd w przekonaniu, że Google nie będzie śledzić ich danych podczas korzystania z ustawień przeglądarki.

„Inni użytkownicy tego urządzenia nie będą mogli zobaczyć Twojej aktywności, więc możesz przeglądać w bardziej prywatny sposób. Nie zmieni to sposobu gromadzenia danych przez odwiedzane witryny i usługi, z których korzystasz, w tym Google. Twoje pobrane pliki, zakładki i pozycje z listy lektur zostaną zapisane” – czytamy w zaktualizowanym liście, według The Verge.

W poprzednim komunikacie nie wspomniano, w jaki sposób można gromadzić dane w witrynach i usługach, w tym w Google.

„Teraz możesz przeglądać prywatnie, a inne osoby korzystające z tego urządzenia nie będą mogły zobaczyć Twojej aktywności. Jednak Twoje pobrane pliki, zakładki i pozycje na listach do przeczytania zostaną zapisane.

krawędź zauważyłem to Użytkownik MSPower To on jako pierwszy odkrył zaktualizowaną zmianę, którą można zobaczyć tylko w najnowszej wersji przeglądarki Google Chrome. Punktory na dole wiadomości, które zawierają informacje, np. o tym, gdzie aktywność może pozostać widoczna, pozostają niezmienione. Wypunktowania wskazywały, że aktywność może pozostać widoczna dla witryn odwiedzanych przez użytkownika, pracodawcy użytkownika, szkoły lub dostawcy usług internetowych użytkownika.

„Cieszymy się, że udało nam się rozwiązać tę sytuację, której od dawna się sprzeciwialiśmy, i udostępnimy użytkownikom więcej informacji na temat trybu incognito. Tryb incognito w przeglądarce Chrome będzie nadal zapewniał użytkownikom możliwość przeglądania Internetu bez… Zapisuj ich aktywność w przeglądarce lub urządzenie.

READ  Jak Google promuje sztuczną inteligencję: Sparkles, Duet i „Genative”

– Zaktualizowano o 20:25 ET 16 stycznia

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.