15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Odpowiedzi do krzyżówki NYT na czwartek, 6 lipca 2023 r

Odpowiedzi do krzyżówki NYT na czwartek, 6 lipca 2023 r

Skocz do: dzisiejszy temat | trudne dowody

Czwartkowa łamigłówka – To nie zdarza się często, ale pomyślałem, że pierwsza krzyżówka Alison Birch skończy się tak szybko, jak się zaczęła.

Pierwszą wskazówką, na którą natknąłem się w przypadku tego problemu, było to, że detektor był na 20 A, a robiłem to wystarczająco długo, aby dokładnie wiedzieć, co mówi mi odpowiedź – lub nie dla mnie -. Więc go rozwiązałem, nieco rozczarowany, że zabawa w rozwiązywanie problemów skończyła się tak szybko.

Ha! Pokazuje, jak dużo wiem. Okazuje się, że jest dwa Odkrywcy (obaj uczestnicy po raz pierwszy), drugi trzymający cudowną niespodziankę za rozwiązanie, jakby chciał powiedzieć „Nie zapomnij swojej torby z gadżetami po drodze!”

Tak więc, jeśli czujesz się źle, ponieważ myślisz, że rozwiązałeś zagadkę zbyt szybko, po prostu trzymaj się. Przy drzwiach czeka na ciebie dobra torba.

Wykrywacz w 20A pierwsze trzy słowa piosenki”Zabierz mnie na mecz piłki nożnej„, piosenka napisana w 1908 roku, która stała się nieoficjalnym hymnem amerykańskiego baseballu. Jednak czytając przez pryzmat krzyża, zdanie to można zinterpretować jako „Weź litery ME z wpisów tematycznych, aby utworzyć inne słowo”.

Wskazówki dotyczące czterech wpisów cech są oznaczone gwiazdką dla lepszej widoczności. Jeśli na przykład rozwiązujesz tylko Downs, możesz nie zauważyć, że 24A jest zapisane w siatce jako MONETA, co samo w sobie jest dość ostrym słowem, ale wskazówką jest „odpowiedz pukanie do drzwi”, co nie ma sensu, dopóki nie rozwiążesz 20A i nie zdasz sobie sprawy, że oryginalna odpowiedź powinna brzmieć „enter”. (WspółI IN minus JA = MONETA.)

Jeśli od razu rozwiążesz 20A, możesz czuć się nieco sfrustrowany, ponieważ teraz możesz łatwo odgadnąć odpowiedzi dla pozostałych trzech cech i nie wygląda to na czwartkową zagadkę. Może tak. Ale poczekaj, jak powiedział kiedyś mądry człowiek, jest więcej.

READ  Nowe AirPods Pro 2 firmy Apple odnotowały ogromny spadek cen przed Czarnym Piątkiem

Cztery wpisy bez ich ME, od góry do dołu, to:

waluta
wygrał
jen
cent

I jest kwestia tej drugiej wskazówki, która znajduje się na 53A: „Wygraj… lub co zrobi odpowiedź na wskazówki oznaczone gwiazdką w każdym przypadku”.

Odpowiedzią jest zarabianie pieniędzy, a wszystkie te wpisy są rodzajami walut.

Ciesz się torebką z upominkami.

14a. OBVI to skrót od „oczywiście”, co jest synonimem słowa „oczywiście”.

17a. Uwielbiam wskazówki do puzzli. Odpowiedzią na pytanie „im jest pusto, tym więcej go będziesz mieć” jest pokój.

35 za. „Zapytaj mnie o cokolwiek”, często w skrócie AMA, to pytanie i odpowiedź, które mają miejsce na Reddit.

43a. Te „na przykład” przewodniki proszą parsery o wymyślenie kategorii, dla której zostały nazwane. Czasami może to być bardzo tajemnicze. Na przykład „Crunch” to batonik.

7 dni „cesarskie cięcie?” Nie jakieś narodziny w tej układance. Jest to dostawa wiersza „ET TU, Brute?” Juliusza Cezara w tytułowej sztuce.

11 d. „Kluczową linią” w tej układance jest fala mózgowa lub linia mierząca aktywność mózgu. Ciekawa uwaga na marginesie: fraza nie pojawiła się od tego czasu w New York Times Crossword 1965.

Edytor łamigłówek, Christina Iverson, będzie w piątek wysyłać analitykom cotygodniową łamigłówkę z większą ilością wskazówek do krzyżówek dostępnych bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą, jeśli zarejestrujesz się w biuletynie Easy Mode. Ta dodatkowa odrobina dobroci jest dla tych, którzy chcą doświadczyć piątkowych tajemnic, ale słyszeli już o ich mocy.

Jeśli rozwiązałeś łamigłówki na początku tygodnia, ale czujesz, że nie masz doświadczenia, aby przejść dalej, pomyśl o biuletynie jako zestawie kółek treningowych w kształcie krzyża. Korzystaj z przewodników po łatwym trybie, dopóki nie będziesz ich już potrzebować, a następnie opowiedz znajomemu, który ma problemy, o tym, jak pokonałeś piątki. Może oni też skorzystają z tego biuletynu.

READ  34 głupie rzeczy, które oferują pracę zamiast podwyżek

Przyjrzyj się różnicy między przewodnikami piątkowymi a przewodnikami w trybie łatwym. Poniższe linki to mała próbka wskazówek, które będą działać w piątkowej układance. Po kliknięciu zobaczysz zarówno wersję zwykłą, jak i łatwiejszą.

(Ostrzeżenie: tajemnicze spoilery na piątek, 7 lipca).