16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Oczekuje się, że tajfun Haikui uderzy w Tajwan w niedzielne popołudnie

Oczekuje się, że tajfun Haikui uderzy w Tajwan w niedzielne popołudnieCNN

Według Centralnego Biura Meteorologicznego wyspy tajfun Haikui ma dotrzeć na ląd na Tajwanie w pobliżu południowo-wschodniego miasta Taitung w niedzielę około godziny 17:00 czasu lokalnego.

Haikoi będzie pierwszym od czterech lat tajfunem, który uderzy bezpośrednio w wyspę.

Według Met Office tajfun przemieszcza się obecnie na zachód z prędkością 9 kilometrów (5,59 mil) na godzinę, a wiatr osiąga prędkość 144 kilometrów na godzinę (89,5 mil na godzinę).

Biuro podało, że tajfun przyniesie ulewne deszcze we wschodnim Tajwanie, dodając, że na górzystym obszarze hrabstwa Hualien łączna suma opadów przekraczająca 500 mm w ciągu najbliższych 24 godzin.

Biuro ostrzegło, że ulewne deszcze mogą spowodować powodzie i osunięcia ziemi.

Ministerstwo spraw wewnętrznych wyspy podało, że do godziny 7:00 czasu lokalnego w niedzielę ewakuowano ponad 2800 mieszkańców siedmiu prowincji i gmin.

Według odpowiednich samorządów siedem prowincji i miast w południowym i wschodnim Tajwanie zawiesiło zajęcia i pracę w niedzielę. Ponadto hrabstwo Yunlin i peryferyjne hrabstwo Pinggu zawieszą zajęcia i pracę od niedzielnego południa.

Według tajfuńskiego Ministerstwa Transportu i Komunikacji tajfun doprowadził do odwołania 222 lotów krajowych i 37 lotów międzynarodowych z Tajwanu.

READ  Kanada i Niemcy zamierzają rozpocząć dostawy wodoru w 2025 r.