29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

NYC Marathon na żywo: najnowsze wyniki i zwycięzcy

NYC Marathon na żywo: najnowsze wyniki i zwycięzcy

Jenny Hoffman, 45 lat, w zeszłym tygodniu na Coney Island na Brooklynie. Marzy o pobiciu rekordu biegu po całym kraju.kredyt…Sarah Hilton dla „The New York Times”.

Na kilka dni przed maratonem w Nowym Jorku Jenny Hoffman, profesor fizyki na Uniwersytecie Harvarda, przebiegła ponad 5000 mil z San Francisco do Nowego Jorku.

Hoffman, lat 45, wyruszył we wrześniu do Bicie rekordu Guinnessa w kategorii kobiet Za najszybsze przejście Ameryki na piechotę. Aktualny rekord – ustanowiony przez Sandrę Velence w 2017 roku – to 55 dni, 16 godzin i 23 minuty. W czwartek Hoffman przybył do ratusza w Nowym Jorku w 47 dni, 12 godzin i 35 minut. Zanim rekord stanie się oficjalnym, musi jeszcze złożyć dokumenty i potwierdzić ich autentyczność w Księdze Rekordów Guinnessa.

„Muszę jeszcze to wszystko przetworzyć” – powiedziała Huffman, idąc w piątek na plażę Coney Island, aby w towarzystwie dzieci zobaczyć Ocean Atlantycki. „Są części, które wciąż wydają się być poza ciałem, na przykład: «Kim jest ta osoba, która to zrobiła?» Czy to ja?

Hoffman powiedziała, że ​​zawsze fascynowały ją biegi przełajowe i inspirowała ją zarówno Velen, jak i Dom Kostelnika Kto jest rekordzistą wśród mężczyzn. Ze względu na swoją biegową przeszłość wybrała się na piechotę, a nie na rowerze.

Hoffman jest biegaczem wyczynowym od ponad 20 lat. Choć przebiegła wiele maratonów, najlepiej radzi sobie w ultrabieganiu, czyli na dystansach dłuższych niż maraton. Trzykrotnie zwyciężyła w krajowych mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w 24-godzinnym biegu lekkoatletycznym – w 2014, 2015 i 2016 roku.

Piesza przeprawa przez Stany Zjednoczone wydawała się kolejnym wyzwaniem. Próbowała już przemierzyć kraj w 2019 r., ale musiała zatrzymać się 400 mil od celu po uszkodzeniu łąkotki po prawej stronie.

READ  Giants and Cardinals grają w Rickwood Field, dawnym parku Birmingham Black Barons, w 2024 roku: źródło

Hoffman powiedziała, że ​​poważny wypadek samochodowy z udziałem jednego z jej przyjaciół skłonił ją do ponownej próby. Powiedziała, że ​​pomyślała: „Jeśli teraz jestem zdrowa i sprawna i to jest cel mojego życia, to powinnam to zrobić, kiedy tylko mogę”.

Dlatego 16 września ona i jej zespół wyruszyły z San Francisco i codziennie biegały co najmniej 60 mil, aby pobić rekord. Przemierzane pustynie, góry, prerie, autostrady i inne tereny. Biegałem głównie w ciszy, z wyjątkiem 269 mil pustynnej drogi w Nevadzie, podczas której wysłuchałem wspomnień Des Lindena „Wybierając bieganie”. Linden jest jedyną Amerykanką, która w tym stuleciu wygrała maraton bostoński.

„Ludzie są bardzo przyjaźni, czy to w stanie czerwonym, czy niebieskim, niezależnie od znaków na podwórkach, ludzie byli dla mnie dobrzy w całym kraju” – powiedział Hoffman.

Zephyr Larson, jej 14-letni syn, powiedział, że ją śledził Wyśledził swoją matkę Kiedy biegłem. „Wspaniale jest mieć inspirującą matkę, która uczy mnie, że mogę zrobić wszystko, o czym pomyślę” – powiedział.

Hoffman musi teraz zebrać wszystkie dokumenty związane z jej rasą i przesłać je do Guinnessa; Powiedziała, że ​​ratyfikacja może zająć rok. Do tego czasu będzie pływać i ćwiczyć, przygotowując się do następnych zawodów.

W grudniu wystartuje w 24-godzinnym biegu Międzynarodowej Federacji Mistrzostw Świata Ultrabiegaczy na Tajwanie. Ha Rekord życiowy w tym wyścigu wynosi 145,4 mil.

„Prawdopodobnie nie byłabym w stanie dorównać temu ciału, ponieważ wykonałam tak dużo pracy z tym ciałem” – powiedziała ze śmiechem.