15 maja, 2024

FC Cincinnati pokonuje RBNY w rzutach karnych i awansuje w kwalifikacjach Pucharu MLS

HARRISON, NJ – FC Cincinnati w najbardziej dramatyczny sposób awansowała do drugiej rundy play-offów Pucharu MLS.

FC Cincinnati wróciło po sobotniej porażce 1:0 na Red Bull Arena i wymusiło rzuty karne nad New York Red Bulls. Po remisie w końcowej fazie meczu, Cincinnati wygrało serię rzutów karnych w 10. rundzie, zapewniając sobie przewagę w serii do trzech zwycięstw przeciwko Nowemu Jorkowi.

Alvaro Barreal wykorzystał dziesiąty rzut karny FC Cincinnati i wyprowadził drużynę na prowadzenie 8:7, a bramkarz Roman Celentano pozbawił środkowego obrońcę Nowego Jorku Andresa Reyesa zwycięstwa w rzutach karnych.

W ciągu 90 minut otwartej gry FC Cincinnati przegrywał w 45. minucie po bramce Toma Barlowa z RBNY. Aaron Popendza strzelił asystę Luciano Acosty i rozstrzygnął mecz w 75. minucie.

The Inquirer będzie aktualizował ten raport. Wyniki sesji poniżej.

Wyniki rzutów karnych

(Runda po rundzie, FC Cincinnati zaczyna jako pierwszy).

• pierwsza runda: Luciano Acosta zdobywa bramkę. Bramka Umaira Fernandesa. Remis, 1-1.
  • Druga runda: Yuya Kubo zdobywa punkty; Frankie Amaya zdobywa bramkę. Remis, 2-2.
  • Trzecia runda: Strzał Santiago Ariasa zostaje zablokowany; Bramka Seana Nealisa. RBNY prowadzi 3-2.
  • Czwarta runda: Bramka Brandona Vazqueza. Cameron Harper zdobywa bramkę. RBNY prowadzi 4-3.
  • Runda 5: Bramka Alvaro Barreala. John Tolkien trafia w ten post. Remis, 4-4.
  • Szósta runda: Matt Miazga zdobywa bramkę; Dylan Nellis zdobywa bramkę. Remis, 5-5.
  • Siódma runda: Aaron Popendza zdobywa bramkę. Bramka Eliasa Manuela. Remis, 6-6.
  • Runda 8: Sergio Santosa; Bramka Petera Strouda. Remis, 7-7.
  • Dziewiąta runda: Zablokował strzał Yersona Mosquery. Serge Nujoma strzela wysoko. Remis, 7-7.
  • Runda 10: Wyniki Juniora Moreno; Strzał Andresa Reyesa został zablokowany. FC Cincinnati wygrał 8-7.

FC Cincinnati i New York Red Bulls jadą do PK

Dziś wieczorem zobaczymy nowy format play-offów w całej okazałości. Po remisie trwającym ponad 90 minut, o zwycięstwie w meczu zadecydują od razu rzuty karne. Bramka drużyny FC Cincinnati mogła zapewnić zwycięstwo meczu, a sędzia asystent wideo (VAR) nie uznał jej za faul na bramkarzu New York Red Bulls, Carlosie Coronelu. FCC strzelił rzut karny, ale nie został on uznany.

READ  Aaron Rodgers „był świadomy” rozwoju Davante Adams „w ostatnich dniach”

Remis FC Cincinnati (75 min)

Luciano Acosta wykonał jeden ze swoich charakterystycznych zygzaków, atakując Aarona Bobendzę i kierując piłkę do Bobendzy, który trafił w lewy słupek Carrosa Coronela. Mamy 1-1.

Połowa czasu

RBNY prowadzi 1:0, a to oznacza, że ​​Cincinnati powinno spodziewać się w drugiej połowie takiej samej gry fizycznej. FC Cincinnati ma 45 minut na powrót do gry i próbę dokończenia dzisiejszej serii. Jeśli nie, FCC i RBNY zagrają po raz szósty w 2023 roku w sobotę na stadionie TQL.

Przód RBNY (45′)

W ostatniej minucie pierwszej połowy Tom Barlow wyprowadził Red Bulle na prowadzenie. Red Bull Arena nie jest pełna, ale teraz tętni życiem.

Nieoczekiwana zmiana w Cincinnati (34′)

Dominique Badjie po zagraniu upadł i wymagał pomocy medycznej. Wstał o własnych siłach, ale w końcu powoli zszedł z boiska, a menadżer RBNY Troy Lessen sportowo uściskał mu dłoń z powodu widocznej kontuzji. Zamiast Badjiego na mecz wszedł Aaron Bubendza.

Red Bulls nie poruszają się cicho (30′)

Zgodnie z oczekiwaniami na Red Bull Arena sytuacja była niepewna i fizyczna. To prawdopodobnie będzie sednem drugiej rozgrywki tej serii, zwłaszcza gdy „RBNY” stanie w obliczu eliminacji. Obie drużyny oddały dotychczas po jednym celnym strzale na bramkę. Jedynym strzałem na bramkę jest Dominique Badjie z FCC.

Czas odlotu (1′)

Czy FC Cincinnati może zapewnić Red Bulls nokaut w pierwszej rundzie? Dowiemy się za jakieś dwie godziny.

Wyjściowe składy Cincinnati i New York Red Bulls

• Wyjściowy skład Cincinnati: Roman Celentano (bramkarz), Alvaro Barreal, Ian Murphy, Matt Miazga, Yerson Mosquera, Santiago Arias, Junior Moreno, Obinna Nobodo, Luciano Acosta (kapitan), Dominic Badji, Brandon Vazquez.
  • Siedziba w Cincinnati: Alec Kahn (bramkarz), Yuya Kubo, Marco Angulo, Aaron Pobendza, Sergio Santos, Malik Pinto, Ray Gaddis, Brett Halsey, Gerardo „Dado” Valenzuela.
  • Wyjściowy skład RBY: Coronel (bramkarz), Reyes, Duncan, Amaya, Manuel, Dylan Nellis, Sean Nellis, Tolkien, Barlow, Edelman, Lucuinhas.
  • Ławka w RBNY: Nocita, Stroud, Hurtado, Yearwood, Harper, Mira, Carmona.
READ  Zagorzali fani lekkiej atletyki planują „odwrotny bojkot” w Koloseum

więcej: MLS Cup 2023: FC Cincinnati chce wyeliminować New York Red Bulls na wyjazdach

więcej: FC Cincinnati: Nick Haglund opuści resztę fazy play-off Pucharu MLS

Tryb sceny

FC Cincinnati może awansować do półfinału Konferencji Wschodniej dzięki zwycięstwu nad Nowym Jorkiem, które potrzebuje zwycięstwa, aby zapewnić sobie powrót do serii w Cincinnati na decydujący trzeci mecz, który zostanie rozegrany 11 listopada na stadionie TQL.

Cincinnati rozpoczęło serię w niedzielę zwycięstwem 3:0 na stadionie TQL.