14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nowa obsada irlandzkich bokserów rozpoczyna w Polsce swoją drogę do kwalifikacji olimpijskich

Nowa obsada irlandzkich bokserów rozpoczyna w Polsce swoją drogę do kwalifikacji olimpijskich

To samo zamieszanie, inny cykl olimpijski.

Dziś w Polsce rozpoczynają się starania Irlandii o zakwalifikowanie bokserów do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Podobnie jak przed Tokio 2021, światowy organ zarządzający boksem amatorskim IBA został wyparty przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który przejmie pod swoje skrzydła proces kwalifikacji do Igrzysk Europejskich w Krakowie-Małopolsce.

Podobnie jak przed Rio 2016, Irlandia również nie będzie miała dyrektora o wysokich wynikach, a Czar Anti będzie pełnił tę rolę pozornie obok obowiązków głównego trenera.

Jak zawsze oczekiwanym sukcesem będzie młoda generacja irlandzkich bokserów, którzy będą dobrze przygotowani na ringu poza dysfunkcjami własnego narodowego organu zarządzającego.

Irlandia przywiozła ze sobą do Polski 12-osobową kadrę, ale jest pewien talent, na który musieli uważać: mistrzyni świata w wadze półśredniej z 2022 roku Lisa O’Rourke, która nie startuje w kategorii do 70 kg na igrzyska olimpijskie. jest kontuzjowany w każdym przypadku; Mistrz Europy w wadze średniej (75 kg) z 2022 r., Gabriel Dawson, został niedawno zawieszony w kategorii wyczynowej za niedyskrecje w przeszłości poza boksem; Srebrny medalista Europy w wadze koguciej z 2022 roku, Dylan Eagleson, ma szansę na igrzyska olimpijskie w kategorii do 54 kg; Brązowy medalista Tokio i mistrz Commonwealth wagi półśredniej (71 kg) z 2022 roku, Aidan Walsh, został pokonany w półfinale krajowym przez Deana Walsha, zięcia Billy’ego Walsha, w styczniu.

Z dużą ilością dróg – i kolejnymi irlandzkimi seniorami – które odbędą się od teraz do dwóch ostatnich kwalifikacji olimpijskich w przyszłym roku, niektórzy z wyżej wymienionych bokserów mogą uzyskać swoje szanse w zależności od tego, jak potoczy się ten tydzień w Polsce.

Spośród 12 irlandzkich bokserów wybranych do tej konkretnej kwalifikacji, dziewięciu z nich może zarezerwować miejsce w samolocie do Paryża, docierając do półfinału tych Igrzysk Europejskich. Pozostali trzej – Aoife O’Rourke (75 kg), Sean Mari (51 kg) i Jack Marley (92 kg) – będą musieli przejść do finału, jeśli mają odbyć pierwszą rozprawę.

READ  Mount Pleasant Jenness to polska zawodowa siatkarka gra

Patrząc na remisy przez pryzmat Irlandii, można optymistycznie oczekiwać, że jedna trzecia drużyny zakwalifikuje się bezpośrednio z Krakowa-Małopolski. Więcej niż cztery zapewniłoby wyjątkowe mistrzostwa.

Ich biletami zostanie prawdopodobnie mistrz olimpijski w wadze lekkiej (60 kg) Kelly Harrington z Dublina i odznaczony kogucią z Belfastu (57 kg) Michaela Walsh, której droga do wymaganych półfinałów jest stosunkowo prosta.

Roscommon wagi średniej (75 kg) Aoife O’Rourke, która zdobyła złoto na igrzyskach w 2019 roku i rywalizowała w Tokio, powinna dotrzeć do finału, ale pokonała już większość przeciwników stojących jej na drodze; Wyjątkowo jej przeciwniczka z pierwszej rundy, wysoko oceniana Cindy Ngamba, awansowała z lekkiej średniej (70 kg) i będzie rywalizować pod flagą uchodźców w Polsce.

Amy Broadhurst z Dundalk przekracza swoją normalną wagę, a Harrington zajmuje preferowaną lekką (60 kg) koję i drugą ulubioną lekką półśrednią lub 63 kg (w której Broadhurst zdobył złoto świata i Europy w zeszłym roku) dywizja nieolimpijska. Spawacz z Broadhurst przejdzie do 66 kg, gdzie został pokonany w emocjonującym finale seniorów przez naturalnie większego Grainne Walsh w styczniu, ale od tego czasu zdobył złoto w prestiżowym turnieju Strandja.

Jeśli Broadhurst dojdzie do ćwierćfinału, może zmierzyć się ze starciem typu „zwycięzca bierze wszystko” z brytyjską mistrzynią Wspólnoty Narodów Rosie Eccles lub czcigodną włoską Azundą Canfurą.

Droga do cennego półfinału wygląda bardzo zdradliwie dla dwóch innych zawodniczek z Irlandii w Polsce: wyjątkowa młodziczka z Wicklow, Dayna Moorhouse (50 kg), najpierw zmierzy się z doświadczoną ukraińską Tetyana Cup, którą pokonała w splicie w zeszłym miesiącu. Jeśli Moorhouse ma pomścić tę porażkę, brązowy medalista mistrzostw świata Francji, Wassila Lghatiri, będzie musiał poczekać w ćwierćfinale.

READ  bne IntelliNews - Polska produkcja przemysłowa w październiku wraca na ścieżkę wzrostu

Tymczasem Jennifer Lehane z Meath najpierw zmierzy się z serbską mistrzynią świata w kategorii 50 kg, Sarą Cirkovic, i będzie musiała pokonać byłą mistrzynię świata i pięciokrotną medalistkę Europy Stanimirę Petrovą, jeśli chce awansować do półfinału.

Po męskiej stronie losowania, młodzieniec Sligo, Dean Clancy i powracający z Wexford Dean Walsh, wydają się najlepszymi zakładami do zakwalifikowania się.

Można sobie poradzić z ćwierćfinałem Clancy’ego, w którym zmierzy się z Włochem Gianluigim Malangą, który pokonał Brandona McCarthy’ego z Irlandii na Mistrzostwach Świata 2021.

Tymczasem Walsh wrócił do boksu w zeszłym roku po spędzeniu czasu w więzieniu za dwa oddzielne incydenty napaści. Rewelacyjnie pokonał brązowego medalistę z Tokio Aidana Walsha w drodze po piąty irlandzki tytuł seniora w styczniu, wyprzedzając człowieka z Belfastu w hierarchii HPU. Jeśli awansuje z 1/8 finału, w 1/8 finału zmierzy się z Duńczykiem Nikolajem Terterienem, który pokonał go w rozłamie w Stanza na początku tego roku. Dotarcie do półfinału to dla Walsha trudne zadanie, ale nie niemożliwe.

Przy wadze 51 kg bieg Seana Murraya z Dublina wygląda imponująco na papierze, podobnie jak mistrz Commonwealth Jude Gallagher w kategorii 57 kg. Obaj, utalentowani na swój sposób, ale stosunkowo niedoświadczeni na poziomie, patrzą w dół na beczkę kolejnych międzynarodowych medalistów.

Były ćwierćfinalista mistrzostw świata z Waterford, Kelyn Cassidy (80 kg), który tym razem został wybrany zamiast swojego współlokatora, mistrza Europy, Gabriela Dawsona, zmierzy się ze znajomą twarzą w swoim pierwszym meczu. Ostatni start 16 wygląda szczególnie niebezpiecznie dla Cassidy’ego, który mógłby zostać sparowany z wysoko ocenianym brytyjskim Taylorem Bevanem lub byłym zwycięzcą Joe Warda z Francji, Mathieu Paterlickiem, jeśli awansuje.

Waga ciężka z Dublina (92 kg) Jack Marley jest podekscytowany, ale musi dostać się do finału, a w półfinale będą czekać na niego jacyś złoczyńcy. Jednak Polska może okazać się wyjątkową imprezą dla Marleya, który po raz pierwszy zmierzył się z byłym greckim przeciwnikiem Vagkanem Nanitzanianem, z którym opuścił Europejczyków w zeszłym roku z powodu cięcia.

READ  W dochodzeniu dotyczącym wizy postawiono zarzuty urzędnikowi byłego konserwatywnego rządu Polski

Irlandia będzie miała trzech bokserów w akcji w piątek: Kelly Harrington, Jude Gallagher i Dean Clancy. Akcja zaczyna się o 12, i Możesz zobaczyć to tutaj.

– z raportem Joe O’Neilla