1 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Niemcy, Polska negocjują czołgi dla Ukrainy

BERLIN, 24 maja (AP) – Niemcy odrzuciły propozycje odrzucenia obietnicy dostaw czołgów do Polski w celu zastąpienia czołgów dostarczanych przez Warszawę na Ukrainę.
Prezydent Polski Andrzej Duda powiedział niemieckiemu nadawcy Weld, że niedotrzymanie przez Berlin obietnicy dostarczenia Polsce czołgów leopard było „bardzo rozczarowujące”.
Przemawiając we wtorek po spotkaniu ze swoim polskim wysłannikiem w Berlinie, niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Pierbach powiedziała, że ​​sprawa była omawiana w celu rozwiązania „nieporozumień”.
Powiedział, że ciężkiej broni Niemcy nie mogą dostarczyć „za naciśnięciem guzika”, ponieważ jest tyle pytań do rozważenia, jaka broń naprawdę istnieje.
Minister spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau wyraził ubolewanie z powodu sytuacji związanej z dostawami broni na Ukrainę, mówiąc, że nie były one „tak efektywne” jak oczekiwano, ale przyznał, że „diabeł jest szczegółowy” w tej sprawie.
Polska dostarczyła Ukrainie zaprojektowane przez Związek Radziecki czołgi T-72 w nadziei, że NATO, Stany Zjednoczone i Niemcy wypełnią pustkę.
Niemcy zgodziły się na szereg podobnych okrężnych zmian z sojusznikami, takimi jak Słowenia i Czechy, które wysyłają stare czołgi z czasów sowieckich na Ukrainę. (AB) W.M.

READ  Jak Polska odrzuciła możliwość otrzymywania miliardów unijnych pieniędzy na wykup