1 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wzrost sprzedaży detalicznej w Polsce spowalnia w kwietniu

Dane GUS z Warszawy pokazały w poniedziałek, że dynamika sprzedaży detalicznej w Polsce spowolniła w kwietniu.

W cenach stałych sprzedaż detaliczna wzrosła w kwietniu o 19,0% rok do roku, po wzroście o 21,1% w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Całkowity roczny wzrost w kwietniu był spowodowany wzrostem sprzedaży tekstyliów, odzieży i obuwia o 121,4%.

Sprzedaż prasy, książek i innych artykułów w sklepach specjalistycznych odnotowała znaczny wzrost o 38,2%.

Sprzedaż mebli, radia, telewizorów i AGD wzrosła o 27,9%, a pozostała sprzedaż detaliczna tylko o 21,2%.

W tym samym czasie sprzedaż pojazdów samochodowych, motocykli i części spadła o 11,2%. W ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna spadła w kwietniu o 0,1%.

W cenach bieżących sprzedaż detaliczna rosła w kwietniu każdego roku o 33,4%. Sprzedaż detaliczna wzrosła o 2,1% w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Stworzenie renomowanej branży dziennikarskiej to kosztowny biznes. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych i bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im nadal przodować bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk wsparcia BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz do nas swoje wpisy.

READ  Maszyny Popgate były używane w Polsce