19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Potężny pożar strawił centrum handlowe w Warszawie z 1400 sklepami

Potężny pożar strawił centrum handlowe w Warszawie z 1400 sklepami

Potężny pożar wybuchł w niedzielę rano w rozległym centrum handlowym w stolicy Polski, Warszawie, w którym znajduje się około 1400 sklepów i stacji paliw oraz wielu sprzedawców z Wietnamu.

Nad dużym obszarem widać było ogromne kłęby czarnego dymu. Straż pożarna podała, że ​​ponad 80 procent kompleksu handlowego Marywielska 44 na warszawskiej Białowieży stanęło w płomieniach, a dach się zawalił.

Policja twierdzi, że nikt nie odniósł obrażeń, ale handlarze są zdesperowani po utracie środków do życia.

Gazeta Wyborcza podała, że ​​niektórzy wietnamscy sprzedawcy chcieli wejść do lokalu, aby uratować swój towar, ale zostali zablokowani przez ochroniarzy.

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Wietnamskich w Polsce stwierdziło, że pożar stanowi „ogromną stratę finansową dla przedsiębiorców”, dodając, że jest to „straszna tragedia dla tysięcy przedsiębiorców i ich rodzin”.

W akcji wzięła udział liczna grupa ratowników, w tym ratowników chemicznych i środowiskowych. Władze wysłały SMS-a do mieszkańców Warszawy, ostrzegając ich przed pożarem i prosząc o zamknięcie okien.

Właścicielem centrum handlowego jest Mirbat, spółka budownictwa przemysłowego notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Warszawska policja poinformowała, że ​​wszczęła dochodzenie w sprawie pożaru, który rozpoczął się około 3:30 w nocy, ale nie ustaliła jeszcze przyczyny.

Władze miasta Warszawy planują w poniedziałek omówić pomoc finansową dla małych przedsiębiorstw, których źródła utrzymania zostały zniszczone.

Centra handlowe i duże sklepy są zazwyczaj zamknięte w niedzielę ze względu na zakaz handlu nałożony przez poprzedni rząd, który był blisko związany z Kościołem katolickim.

Z zakazu zwolniono jednak właścicieli małych firm, a wiele małych sklepów w centrum było otwartych w niedziele.

Opublikowany przez:

Karisma Saurabh Kalita

Wysłane przez:

13 maja 2024 r

READ  Litewski Grigeo kupi fabrykę chusteczek od GZP w Polsce