21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zobacz: Six Reigns nad Polską w produkcji niereplikowej

Zobacz: Six Reigns nad Polską w produkcji niereplikowej

Wideo

Widzieć: Sześć Króluje nad Polską w produkcji niereplikowej

Ewelina Adamska-Porczyk reżyseruje nowe przedstawienie w Teatrze Sirena do 8 października.

Królowe Sześć: musical Przenieśli się do polskiego Teatru Sirena w Warszawie na nową, niereplikowaną inscenizację. Reżyserią i choreografią zajmuje się Evelina Adamska-Borczyk. Rzuć okiem na powyższy produkt. Pokazy rozpoczną się 9 września i potrwają do 8 października.

Nie-naśladowcy to produkty zatwierdzone przez twórców, ale wykorzystujące zupełnie nowy zespół kreatywny – a więc ta wersja Sześć To nie jest tak, że jest obecnie wystawiany na West Endzie i na Broadwayu. W polskiej produkcji występują Olga Somańska jako Katarzyna Aragońska, Izabela Pawletko jako Anna Boleyn, Marta Burdynowicz jako Jane Seymour, Malgorzata Krusiel jako Anna z Kleve, Anna Derbylowska jako Katarzyna Howard i Natalia Kujar jako. Firmę uzupełniają dublerki Agnieszka Rose, Marta Skripsiska i Aleksandra Kodovica.

Adaptacja oryginalnego dzieła Tobeya Marlowe’a i Lucy Moss, w polskiej produkcji wykorzystano tłumaczenie Jacka Mikołajczyka. W skład zespołu kreatywnego Adamskiej-Porczyk wchodzą kompozytor Tomasz Filipczak, scenografka Anna Adamek, projektant kostiumów Krystian Szymczak, projektant oświetlenia Katarzyna Łuszczyk i projektant dźwięku Jakub Niedźwiedź. Charakteryzacją zajmuje się Daria Skrzypkowska, a kierownikiem sceny Marta Skocek.

Podobnie jak na londyńskim West Endzie i Broadwayu, jest to nowość Sześć Zawiera dziewczęcy zespół. W skład podwójnego zespołu orkiestrowego wchodzą dyrygenci i klawiszowcy Agnieszka Szepaniak i Marta Sobchak; gitarzyści basowi Joanna Dutkowska-Urbaniak i Martina Sołtyczyk; gitarzyści Katarzyna Karnkarek, Monika „Marilis” Konecka i Joanna Burzicka; oraz perkusiści Justyna Mikrut i Anita Zawatska.

Sześć Unowocześnia historie sześciu żon Henryka VIII, przekształcając je z królowych Tudorów w ikony popu. Dzieło miało swoją światową premierę na Fringe w Edynburgu w 2017 roku. Po trasie koncertowej po Wielkiej Brytanii musical trafił w 2018 r. na londyński West End, a jego premiera na Broadwayu nastąpi w 2021 r. Utwór był także grany w Australii, Chicago, Korei Południowej i norweskich liniach wycieczkowych. Do końca roku zaplanowano występy w Kanadzie, Amsterdamie i Rotterdamie, a obecnie odbywające tournée po USA i Wielkiej Brytanii. 14 października w teatrze Madag w Budapeszcie odbędzie się premiera kolejnej niereplikowanej produkcji na Węgrzech.

READ  Polska nie jest już tania | EurobuildCEE

Produkcja polska Sześć Licencjonowany przez Teatry Concord.